برنامه ريزی براي پذيرش دانشجوی خارجی در دانشگاه دفاع ملی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   17 تیر 1390-08 July 2011بازدید 2066


برنامه ريزی براي پذيرش دانشجوی خارجی در دانشگاه دفاع ملی

رييس دانشگاه عالي دفاع ملي گفت: برنامه ريزي هاي لازم براي پذيرش دانشجويان خارجي در دانشگاه عالي دفاع ملي آغاز شده است.
پرتال دانشگاهی کشور :
'ابراهيم حسن بيگي' روز جمعه در حاشيه دومين روز از بيستمين دوره آزمون دكتري دانشگاه عالي دفاع ملي درگفت و گو با خبرنگار حوزه دفاعي ايرنا افزود: اكنون تقاضاهايي از كشورهاي مختلف به ويژه كشورهاي دوست، مسلمان و منطقه براي ادامه تحصيل در اين دانشگاه دريافت شده است.
وي اظهارداشت: براي پذيرش دانشجويان خارجي در دانشگاه عالي دفاع ملي نياز به فراهم شدن محيط ، فضا و متون آموزشي متناسب با داوطلبان خارجي است.
وي خاطرنشان كرد: با توجه به برنامه ريزي هايي كه در اين راستا آغاز شده است تصور مي كنيم كه پذيرش اين دانشجويان طي دوسال آينده فراهم شود.
حسن بيگي با بيان اينكه دانشگاه عالي دفاع ملي تنها دانشگاه در كشور است كه وظيفه آموزش فرماندهان و مديران راهبردي كشور را برعهده دارد گفت: اكنون تعداد قابل توجهي از مديران سطوح راهبردي در نيروهاي مسلح كشور دانشجو يا دانش آموخته اين دانشگاه هستند.
وي با اشاره به نقش دانشگاه عالي دفاع ملي در كمك به نيروهاي مسلح براي دستيابي اين نيروها به اهداف خود گفت: به نظر مي رسد اين دانشگاه توانسته است در اين زمينه اهداف و ماموريتهايش را به خوبي ايفا كرده باشد.
حسن بيگي خاطرنشان كرد: در اين راستا نيروهايي كه توسط فرماندهان ارتش براي آموزش به دانشگاه عالي دفاع ملي معرفي مي شوند پس از طي مراحل مختلف از جمله كسب امتياز لازم در آزمون تشريحي دكتري و مصاحبه، پذيرش و مشغول به تحصيل مي شوند.
وي گفت: امروز يك ظرفيت قابل قبول، بسترهاي لازم چه به لحاظ فضاهاي آموزشي، اساتيد، روش هاي نوين و متون آموزشي لازم براي آموزش فرماندهان و مديران راهبردي در دانشگاه دفاع ملي فراهم شده است.
حسن بيگي با بيان اينكه امروز اين دانشگاه از جايگاه ويژه اي در بخش آموزشي كشور برخوردار است اظهارداشت: دانشگاه عالي دفاع ملي آماده است تا تجارب خود را به ساير مراكز آموزشي كشور ارايه كند.
بيستمين دوره آزمون دكتري دانشگاه عالي دفاع ملي، پنجشنبه آغاز و به مدت دو روز در 2 مرحله صبح و عصر در اين دانشگاه برگزار شد.
در اين دوره از آزمون حدود 550 نفر از فرماندهان و مديران ارشد كشور شركت داشتند كه نزديك 10 درصد از آنان را بانوان تشكيل مي دادند.
اين آزمون دكتري براي كاركنان رسمي لشكري در سطح سرهنگ به بالا و براي كاركنان رسمي كشوري در سطح مديران كل به بالا برگزار شد.


برنامه ريزی براي پذيرش دانشجوی خارجی دانشگاه دفاع ملی
اخبار روزنامه ها