پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه شهید چمران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   21 آبان 1390-12 November 2011بازدید 2404

پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه شهید چمران
انعقاد تفاهمنامه بین المللی دانشگاه شهید چمران اهواز با دانشگاه بصره

مدیر همکاری‌ های علمی بین المللی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه بصره گفت: تعدادی دانشجو در دانشگاه بصره وجود دارند که می خواهند مقطع دکتری خود را در دانشگاه شهید چمران بگذرانند.

علیرضا جلیلی فر - مدیر همکاری‌ های علمی بین المللی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به تفاهم نامه میان دانشگاههای شهید چمران اهواز و بصره عراق، گفت: یک هیئت عراقی شامل 35 عضو هیئت علمی دانشگاه بصره وارد ایران شدند که از این گروه، 8 نفر در دانشگاه شهید چمران اهواز حضور یافته و در نشستی، راه‌های عملیاتی کردن تفاهمنامه میان دو دانشگاه را بررسی کردند.

وی با اشاره به تفاهمنامه همکاری‌های مشترک میان دو دانشگاه شهید چمران اهواز و بصره که اردیبهشت ماه امسال به امضای رئیس هر دو دانشگاه رسید، اضافه کرد: انگیزه هیئت اعزامی از دانشگاه بصره برای تسهیل در انجام کارهای تحقیقاتی دانشجویان ارشد، دکتری و انجام کارهای آزمایشگاهی آنها بوده است و هم اکنون تعدادی دانشجو در دانشگاه بصره وجود دارد که تمایل دارند مقطع دکتری خود را با توجه به وجود امکانات آموزشی و آزمایشگاهی در دانشگاه شهید چمران بگذرانند.

به گفته جلیلی فر، در حال حاضر یکی از بندهای تفاهمنامه موجود با دانشگاه بصره عملیاتی شده و دو دانشجوی دکتری از بصره در رشته آموزش زبان انگلیسی از مهرماه امسال تحصیل خود را در دانشگاه شهید چمران اهواز آغاز کرده‌اند.

مدیر همکاری‌ های علمی بین المللی دانشگاه شهید چمران اهواز، انعقاد قرارداد با دانشگاه‌های خارجی و ارتباطات بین المللی را در ارتقای رتبه علمی دانشگاه موثر دانست و گفت: امیدواریم با عقد چند قرارداد با دانشگاه بصره، پیام آور خوبی در این زمینه برای جامعه دانشگاهی استان باشیم.

پذیرش دانشجو،خارجی،دانشگاه،شهید چمران
اخبار روزنامه ها