اعطای تسهیلات به نخبگان ایرانی خارج از کشور/ شیب خروج نخبگان پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   06 دی 1390-27 December 2011بازدید 1938اعطای تسهیلات به نخبگان ایرانی خارج از کشور/ شیب خروج نخبگان پزشکی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر ، رئیس بنیاد ملی نخبگان درباره حمایت از نخبگان علوم پزشکی مقیم خارج از کشور از سوی این بنیاد، گفت: نخبگان علوم پزشکی مقیم خارج از کشور به محض اینکه به کشور برگردند می توانند از تمام تسهیلاتی که در داخل ایران وجود دارد، استفاده کنند.

نسرین سلطانخواه در زمینه، تسهیلات برای دانش آموختگان ایرانی مقیم خارج از کشور، افزود: نخبگان علوم پزشکی که مقیم خارج از کشور هستند به محض اینکه به کشور بر گردند همان تسهیلاتی را دریافت می کنند که در داخل ایران وجود دارد.

وی افزود: این افراد از تمام تسهیلاتی که برای محققین و نخبگان داخل ایران در نظر گرفته شده است می توانند استفاده کنند. از جمله برخی از تسهیلات بنیاد به این افراد شامل وام مسکن و جذب به عنوان هیئت علمی می شود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین در پاسخ به مهر درباره میزان خروج از کشور نخبگان گفت: ما بارها میزان خروج از کشور را اعلام کرده ایم، بر اساس بررسی ها تعداد 4 هزار و 120 المپیادی از ابتدای برگزاری المپیادها از کشور خارج شده اند.

وی افزود: شیب خروج از ابتدا تا سال 81 حدود 40 درصد بود و اکنون به 17 درصد رسیده است.

سلطانخواه درباره شیب خروج از کشور دانش آموختگان علوم پزشکی را ناچیز دانست و گفت: برای علوم پزشکی این میزان تا سال 81، حدود 16 درصد بود و پس از آن این میزان به کمتر از 8 درصد رسیده است.
اعطای تسهیلات نخبگان ایرانی خارج از کشور خروج نخبگان پزشکی
اخبار روزنامه ها