تجمع سراسری دانشجویان دانشگاه‌های جهان به سوی بیت‌المقدس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   23 بهمن 1390-12 February 2012بازدید 1352تجمع سراسری دانشجویان دانشگاه‌های جهان به سوی بیت‌المقدس

دانشجویان و مردم عدالتخواه در اکثر کشورهای دنیا با صدور اطلاعیه‌ای از ملت‌های جهان برای حضور در راهپیمایی خودجوش 'به سوی بیت‌المقدس' در سرتاسر نقاط دنیا دعوت کردند.
پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با حرکت کاروان‌های بین‌المللی و مردم کشورهای مختلف جهان به سمت فلسطین اشغالی تعدادی از دانشجویان و جریانات عدالتخواه و ضد جنگ در شهرهای لندن و بیرمنگام انگلیس، زوریخ سوئیس، برلین آلمان، پاریس فرانسه، تورنتو کانادا، کراچی پاکستان، کابل افغانستان، داکا بنگلادش، دهلی هندوستان و دیگر کشورهای جهان در مقابل سفارتخانه‌های و کنسولگری‌های رژیم اشغالگر قدس در این کشورها تجمع می‌کنند.

همچنین تعدادی از اعضای جنبش ۹۹درصدی‌های وال‌استریت در واشنگتن، نیویورک و لس‌آنجلس اعلام کرده اند که به این تجمع سراسری می پیوندند.

تجمع سراسری 'به سوی بیت‌المقدس' در روز جمعه ۳۰ مارس ۲۰۱۲ مصادف با 10 فروردین سال 1391، توسط دانشجویان عدالتخواه و مردم آزاده دنیا در اعتراض به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در مقابل سفارتخانه این رژیم و یا در میدان اصلی شهرها برگزار می‌شود.

دانشجویانی از دانشگاه‌های تهران و دیگر شهرهای ایران نیز در این تجمع سراسری شرکت می‌کنند.

مردم کشورهای نزدیک و همسایه فلسطین اشغالی نیز با حرکت به سمت مرزهای کشور خود تا نزدیک‌ترین نقطه به قدس اشغالی حرکت خواهند کرد.تجمع دانشجویان دانشگاه‌های جهان بیت‌المقدس
اخبار روزنامه ها