حضور 12 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های ایران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   27 بهمن 1390-16 February 2012بازدید 1743
حضور 12 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های ایران

معاون سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر بیش از 12 هزار دانشجوی خارجی در کشور تحصیل می‌کنند.
خبرگزاری فارس: حضور 12 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های ایران

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مجتبی بذرافشان عصر امروز در جمع مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور افزود: این تعداد دانشجو نقش سفیران ایران در کشورهای خود را بازی می‌کنند که به همین جهت باید توجه خاصی به آنها داشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها بیش از 400 دانشجوی خارجی در دانشگاه فردوسی مشهد تحصیل می‌کنند، افزود: باید از این فرصت برای نشان دادن فرهنگ عظیم مردم ایران به سایر کشورهای دنیا استفاده کرد.

معاون سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این مطلب که مسائل اخلاقی و فرهنگی باید در اولویت و محور فعالیت‌های ورزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور قرار گیرد، تصریح کرد: در این صورت شاهد اتفاقات بسیار خوبی در این عرصه خواهیم بود.

وی با ابراز تاسف از این موضوع که هنوز آمار دقیقی از تعداد دانشجویان تحت پوشش خدمات ورزشی در دانشگاه‌های کشور وجود ندارد، تاکید کرد: برای این که دانشگاه‌ها سالم بمانند و دانشجویان نیز به سلامتی تحصیل کنند، باید از لحاظ تربیت‌بدنی کارهای مناسبی را در سطح دانشگاه‌ها انجام داد.

بذرافشان با اشاره به شاخص‌های سازمان بهداشت جهانی در خصوص سلامت ابراز داشت: در همین راستا چهار شاخص سلامت زیستی،روانی، اجتماعی و معنوی جز این شاخص ها مطرح شده است.

وی اعلام کرد: دانشگاهی که فعالیت‌های تمام ساختارهای پیش بینی شده آن اثر بخش باشد دانشگاه سالم به شمار می‌آید.

معاون سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری میدان ورزش را میدان تربیت قلمداد کرد و متذکر شد: در همین راستا باید در ورزش امور اخلاقی و تربیتی به شدت مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: باید به واحد تربیت‌بدنی عمومی به عنوان یکی از مهم‌ترین واحد‌های درسی برای دانشجویان دانشگاه‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

بذرافشان تاکید کرد: تاکنون برنامه‌های اجرا شده در حوزه ورزش دانش آموزی و دانشجویی نتوانسته به نیازهای روز در این بخش بسیار مهم پاسخ‌گویی لازم را داشته باشد که در همین راستا باید کارهای زیربنایی توسط مسئولان امر در دانشگاه‌ها برای اعتلای ورزش کشور اتفاق بیافتد.

وی عنوان داشت: همچنین در این مسیر تغییر آئین‌نامه‌های موجود یکی از ملزومات به حساب می‌آید.


دانشجوی خارجی دانشگاه‌ ایران
اخبار روزنامه ها