دانشجویان ایرانی خارج از کشور بودجه فرهنگی ندارند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   07 اسفند 1390-26 February 2012بازدید 1577دانشجویان ایرانی خارج از کشور بودجه فرهنگی ندارند

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم گفت: دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند هیچ بودجه فرهنگی ندارند.
غلام‌رضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه دانشجویان ایرانی خارج از کشور در بودجه فرهنگی سال 91 دیده نشده‌اند، گفت: دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند هیچ بودجه فرهنگی ندارند.

به گفته وی دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند به غیر از تعداد محدودی که بورسیه هستند مابقی ضمن اینکه متصدی ندارند، هیچ بودجه فرهنگی نیز به آنها اختصاص داده نشده است.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: تعداد دانشجویان بورسیه بسیار کم و محدود است، از 85 هزار دانشجوی خارج از کشور حدود 2 تا 3 هزار نفر بورسیه هستند و مابقی به صورت آزاد در خارج از کشور مشغول تحصیل هستند.

وی گفت: پیشنهاد وزارت علوم این بود که ردیف بودجه خاصی برای فعالیت‌های فرهنگی این افراد در اختیار وزارت علوم قرار گیرد و این در حالی است که نمایندگان مجلس نیز پیگیر عملکرد وزارت علوم در این ارتباط هستند، مثلا خانم دکتر افتخاری پرچمدار این موضوع هستند اما وقتی نوبت بودجه می‌شود انگار به حرف ایشان نیز کسی توجه نمی‌کند.

خواجه‌سروی ادامه داد: نمایندگان مجلس مدام وزارت علوم را زیر سؤال می‌برند که درباره دانشجویان خارج از کشور چه می‌کنید، اما در زمان بودجه همه سکوت می‌کنند.

به گفته وی رایزن‌های کشورهای مختلف فقط می‌توانند سرپرستی دانشجویان بورسیه را داشته باشند و بقیه دانشجویان رها هستند و کسی عملاً مسئولیت فرهنگی آنها را برعهده ندارد.

دانشجویان ایرانی خارجی
اخبار روزنامه ها