251 دانشجوی ایرانی خارج از کشور با موافقت وزارت علوم به دانشگاههای داخل منتقل شدند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   06 خرداد 1391-26 May 2012بازدید 1694
251 دانشجوی ایرانی خارج از کشور با موافقت وزارت علوم به دانشگاههای داخل منتقل شدند


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:به گفته معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم در سال گذشته 251 دانشجوی ایرانی خارج از کشور با موافقت وزارت علوم به دانشگاههای داخل منتقل شدند.

مجتبی بذرافشان درباره آخرین وضعیت انتقال از خارج به داخل با اشاره به آمار دانشجویانی که تقاضای انتقال خود به دانشگاههای داخل را از وزارت علوم پیگیری کردند، اظهار داشت: در سال گذشته 264 تقاضای انتقال به داخل بود که با 251 درخواست موافقت شد.

معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم، با بیان اینکه بیشتر تقاضاهایی که به دبیرخانه شورای انتقال آمده مربوط به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی بوده، اعلام کرد که تقاضای انتقال در مقطع دکتری به این دلیل که بررسی تقاضاها برابر آیین نامه به دانشگاهها واگذار شده، کمتر بود.

وی درباره دلیل عدم پذیرش درخواست سایر دانشجویان تاکید کرد که این دانشجویان یا شرایط معدل نداشتند یا دانشگاه محل تحصیل آنان در خارج از کشور معتبر نبوده است.

بذرافشان در ادامه به درخواست 61 نفر از دانشجویان ایرانی اشاره کرد که اواخر سال گذشته از کشور مالزی متقاضی بازگشت به ایران بودند و وزارت علوم برای آنان جایابی کرد و این عده در میان همان 251 نفر قرار دارند.

وی تاکید کرد که برخی از دانشجویان نیز به طور مستقیم به دانشگاههای مورد نظرشان مراجعه می کنند که آمار دقیقی از آنان در دست نیست و برابر آیین نامه دانشگاهها امکان پذیرش این دانشجویان را دارند. البته برخی دانشگاهها به دانشجویان اعلام کردند که با دریافت یک نامه از وزارت علوم، تقاضای آنان در این دانشگاهها مورد بررسی قرار می گیرد که این دانشجویان در آمار وزارت علوم قرار ندارند.

به گفته بذرافشان، دانشگاهها موظف هستند که با مراجعه به سایت دانش آموختگان ابتدا مدارک دانشجویان را بررسی و در صورت تایید، به درخواست انتقال آنان رسیدگی کنند.

دانشجوی ایرانی خارج از کشور وزارت علوم دانشگاه
اخبار روزنامه ها