پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   06 خرداد 1391 - 26 May 2012251 دانشجوی ایرانی خارج از کشور با موافقت وزارت علوم به دانشگاههای داخل منتقل شدند


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:به گفته معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم در سال گذشته 251 دانشجوی ایرانی خارج از کشور با موافقت وزارت علوم به دانشگاههای داخل منتقل شدند.

مجتبی بذرافشان درباره آخرین وضعیت انتقال از خارج به داخل با اشاره به آمار دانشجویانی که تقاضای انتقال خود به دانشگاههای داخل را از وزارت علوم پیگیری کردند، اظهار داشت: در سال گذشته 264 تقاضای انتقال به داخل بود که با 251 درخواست موافقت شد.

معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم، با بیان اینکه بیشتر تقاضاهایی که به دبیرخانه شورای انتقال آمده مربوط به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی بوده، اعلام کرد که تقاضای انتقال در مقطع دکتری به این دلیل که بررسی تقاضاها برابر آیین نامه به دانشگاهها واگذار شده، کمتر بود.

وی درباره دلیل عدم پذیرش درخواست سایر دانشجویان تاکید کرد که این دانشجویان یا شرایط معدل نداشتند یا دانشگاه محل تحصیل آنان در خارج از کشور معتبر نبوده است.

بذرافشان در ادامه به درخواست 61 نفر از دانشجویان ایرانی اشاره کرد که اواخر سال گذشته از کشور مالزی متقاضی بازگشت به ایران بودند و وزارت علوم برای آنان جایابی کرد و این عده در میان همان 251 نفر قرار دارند.

وی تاکید کرد که برخی از دانشجویان نیز به طور مستقیم به دانشگاههای مورد نظرشان مراجعه می کنند که آمار دقیقی از آنان در دست نیست و برابر آیین نامه دانشگاهها امکان پذیرش این دانشجویان را دارند. البته برخی دانشگاهها به دانشجویان اعلام کردند که با دریافت یک نامه از وزارت علوم، تقاضای آنان در این دانشگاهها مورد بررسی قرار می گیرد که این دانشجویان در آمار وزارت علوم قرار ندارند.

به گفته بذرافشان، دانشگاهها موظف هستند که با مراجعه به سایت دانش آموختگان ابتدا مدارک دانشجویان را بررسی و در صورت تایید، به درخواست انتقال آنان رسیدگی کنند.
تگ ها دانشجوی ایرانی خارج از کشور وزارت علوم دانشگاه

پر بازدیدترین دانشجويان خارجی

موسسه پژوهش MBA
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت