دانشجويان آمريکايی و مشکلات آنها در پرداخت هزينه دانشگاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   26 تیر 1391-16 July 2012بازدید 1439

دانشجويان آمريکايی و مشکلات آنها در پرداخت هزينه دانشگاه


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری آریا- بر اساس یک نظرسنجی، دانشجویان آمریکایی بیشتر هزینه دانشگاه خود را از طریق قرض پرداخت می کنند.
به نقل از پرس تی وی، یک نظرسنجی جدید توسط بنیاد Sallie MAE حاکی از آن است که دانشجویان آمریکایی بیشتر شهریه دانشگاه خود را از طریق دریافت کمک و قرض پرداخت می کنند.
بر اساس این نظرسنجی، خانواده های آمریکایی پنج درصد پرداخت هزینه های دانشگاهی را در سال تحصیلی 2011-2012 به دلیل وخیم تر شدن شرایط اقتصادی کشور کاهش داده اند.
دموکرات ها با تاکید بر اینکه دانشجویان توان پرداخت اقساط بیبشتر ندارند ، خواهان حفظ میزان کنونی بهره وام های دانشجویی بودند .
در مقابل ، جمهوریخواهان مدعی بودند دانشجویان به عنوان اقشار متوسط و کم درآمد قربانی ولخرجی های دولتی هستند و اگر دولت وادار به انضباط مالی از طریق افزایش نرخ بهره های دانشجویی شود ، در نهایت منفعت آن به جیب دانشجویان خواهد رفت .
این اختلاف دیدگاه موجب شد تا موضوع نرخ بهره های وام های دانشجویی تا آخرین لحظه به درازا کشیده شود ؛ اما از آنجا که افزایش نرخ بهره وام های دانشجویی در نهایت به موقعیت هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در انتخابات لطمه می زد ، نمایندگان کنگره به مصالحه رسیدند .
با این حال ، با توجه به مشکلات ساختاری در اقتصاد آمریکا از جمله رشد مداوم کسری بودجه و بدهی های عمومی دولت ، بعید به نظر می رسد که برنامه های رفاهی همچون اعطای کمک هزینه های دانشجویی با بهره اندک در دراز مدت استمرار یابد .
دانشجويان آمريکايی هزينه دانشگاه
اخبار روزنامه ها