برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی زبان فارسی با حضور دانشجویان 17 کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   28 امرداد 1391-18 August 2012بازدید 2490
برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی زبان فارسی با حضور دانشجویان 17 کشور

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: دوره هفتاد و نهمین دوره دانش افزایی زبان وادبیات فارسی با حضور 130 دانشجو از 17 کشور در حال برگزاری است که حاضران در این دوره قرار است با دستاوردهای انقلاب و فرهنگ قدیم و جدید ایران آشنا شوند.
سیدمحمدرضا دربندی مسئول پیگیری دوره‌های دانش‌افزایی دانشجویان خارجی زبان و ادبیات فارسی با اعلام این خبر اظهار داشت: به همت مرکز گسترش زبان و ادبیات فارسی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با همکاری شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی و دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره ) «هفتاد و نهمین دوره دانش افزایی دانشجویان خارجی زبان وادبیات فارسی» طی مراسمی از چند روز گذشته از آغاز شد.

وی ادامه داد: بیش از 103 دانشجوی زبان و ادبیات فارسی از کشورهایی چون؛ آلمان، ارمنستان، ازبکستان ، ایتالیا ، اوکراین ، الجزایر ، بنگلادش ، بلغارستان ، پاکستان ، تاجیکستان ، ترکیه ، چک، روسیه، سوریه، صربستان، فرانسه، قازان، قزاقستان، قرقیزستان، گرجستان، لهستان، ونزوئلا و هند شرکت کرده‌اند.

در این دوره، دانشجویان با دروسی همچون بررسی متون ادبی نظم و نثر،  مرجع‌شناسی زبان فارسی ، دستورزبان فارسی، آشنایی با مبانی مردم سالاری دینی و انقلاب اسلامی، ادبیات انقلاب و جنگ و... حاضر و پس از گذران دوره گواهی دریافت خواهند کرد.

این مقام مسئول در ادامه به دیگر برنامه‌های دانشجویان اشاره و خاطرنشان کرد: شرکت‌کنندگان از مراکزی همچون فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، کتابخانه ملی، موزه ملی ایران، منزل امام خمینی (ره) و... بازدید می‌کنند. تا با دستاوردهای انقلاب و فرهنگ قدیم و جدید آشنا شوند؛ این دانشجویان فارغ التحصیلان مقطع لیسانس و فوق لیسانس ادبیات فارسی در کشورهای خود هستند، آنها دروسی که کشورهای خود گذرانده‌اند که برای تکمیل آنها در این دوره‌ها شرکت می‌کنند؛ از جمله ادبیات معاصر، نثر و نظم جدید و قدیم ایران، مکالمه و لغات جدیدی که طی 30 سال گذشته وارد فرهنگ ما شده است.

دربندی به موردی دیگر اشاره و خاطر نشان کرد: دانشجویان حاضر در این دوره دانش‌افزایی با ادبیات رسانه‌ها نیز آشنا می‌شوند تا در مواجهه با آنها به مشکلی بر نخورند.

وی در پایان ضمن اشاره به مراسم اختتامیه هفتاد و نهمین دوره دانش افزایی زبان وادبیات فارسی، از برگزاری آن در 14 شهریور ماه خبر داد.

دوره‌های دانش‌افزایی زبان فارسی دانشجویان دانش‌افزایی زبان فارسی
اخبار روزنامه ها