جدال‎ دانشجويان دانشگاه استانبول برای ساخت نمازخانه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   30 آذر 1391-20 December 2012بازدید 1443
جدال‎ دانشجويان دانشگاه استانبول برای ساخت نمازخانه

جمعي از دانشجويان دانشگاه استانبول، به دليل عدم وجود مكان‎هايي براي برگزاري مراسم ديني، جدالي را با هدف جلب توجه رسانه هاي اجتماعي براي ايجاد چنين مكاني در اين دانشگاه را آغاز كرده اند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری اهل‎بيت(ع) ـ ابنا ـ گروهي از دانشجويان دانشگاه "بوگازيچي" استانبول، جدالي را با هدف جلب توجه رسانه هاي اجتماعي براي ايجاد نمازخانه در اين دانشگاه را آغاز كرده اند. آنان خواهان احداث اتاق هايي براي برگزاري مراسم نماز و نيايش مذهبي در پرديس دانشگاهي خود شده اند.

در دانشگاههاي تركيه وجود حداقل يك محل نيايش دانشجويي پذيرفته شده است اما پرديس جنوبي دانشگاه بوگازيچي استانبول فاقد چنين مكاني است.

اين دانشجويان از سال 2009 دادخواستي را با هدف بيان خواسته هاي خود تنظيم كرده بودند كه همواره از سوي مقامات دانشگاهي رد شده بود.

دانشجويان معترض اين دانشگاه فيلمي را تهيه كرده اند و در آن خواسته هاي خود را بيان كرده اند.

يكي از دانشجويان اظهار داشته كه وقت استراحت ميان كلاسها 10 دقيقه است در حاليكه ما براي رفتن به مسجد براي به جا آوردن نماز به زمان بيشتري نياز داريم.

اين گروه از دانشجويان در شبكه هاي اجتماعي نيز صفحاتي را باز كرده اند. تاكنون 1.351 نفر عضو صفحه آنان در شبكه اجتماعي "فيس بوك" شده اند.


جدال‎ دانشجويان دانشگاه استانبول ساخت نمازخانه
اخبار روزنامه ها