تحصیل دانشجویان 80 ملیت در دانشگاه مجازی المصطفی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   24 دی 1391-13 January 2013بازدید 1345


تحصیل دانشجویان  80  ملیت در دانشگاه مجازی المصطفیرئیس دانشگاه مجازی المصطفی از تحصیل دانشجویان 80 ملیت در این دانشگاه خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  علی اصغر عطاران طوسی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه مجازی المصطفی هم اکنون در رشته های علوم قرآنی، فقه، تفسیر، اخلاق اسلامی و زبان های فارسی و معارف اسلامی در حال تحصیل هستند.
وی ادامه داد: این رشته ها به زبان های انگلیسی، فارسی، عربی و اردو در حال برگزاری است و در سطح ارشد نیز این زبان ها برای ارائه رشته ها در حال راه اندازی است.

عطاران طوسی افزود: علاوه بر رشته های مذکور، دانشگاه مجازی المصطفی دوره های کوتاه مدتی نیز در رشته های زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی و فارسی برگزار می کند.

رئیس دانشگاه مجازی المصطفی با بیان اینکه هم اکنون قریب به چهار هزار نفر در قالب دوره های کوتاه مدت و بلند مدت در حال تحصیل هستند، گفت: دانشجویان در حال تحصیل از تابعیت های مختلف و حدود  80 کشور جهان و از قاره های آفریقا، آسیا، اروپا، کشورهای آسیایی و کشورهای عربی هستند.

عطاران طوسی اظهار داشت: قریب به 50 درصد دانشجویان این دانشگاه مجازی را بانوان و 50 درصد دیگر را آقایان تشکیل می دهند اما این ارقام متغیر نیز می شود.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی تاکید کرد: هم اکنون در مقطع دکتری نیز رشته هایی در زمینه های اخلاق، تفسیر و فقه وجود دارد و رشته های جدیدی مانند فقه سیاسی، نیز در سطوح ارشد در حال راه اندازی است.

وی گفت: همچنین در مقطع دکتری تصمیماتی برای ایجاد رشته های جدید گرفته شده است و احیانا رشته های حقوق و مدیریت فرهنگی نیز در سطح ارشد ایجاد خواهد شد.

دوره دوم فعالیت دانشگاه مجازی المصطفی از سال 1387 با تنوع رشته ها و زبان های مختلف آغاز شده است، این در حالی است که این دانشگاه از سال های پیش از سال 87 نیز با دو رشته و با زبان فارسی در حال فعالیت بوده است.دانشگاه دانشجویان ملیت های دیگر دانشگاه مجازی المصطفی
اخبار روزنامه ها