افزایش فرصت‌های شغلی برای دانشجویان ژاپنی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   14 فروردین 1392-03 April 2013بازدید 1259افزایش فرصت‌های شغلی برای دانشجویان ژاپنی

بررسی‌های دولت ژاپن نشان می‌دهد حدود 81.7 درصد دانشجویان ژاپنی که در این ماه فارغ‌التحصیل می‌شوند، پیشنهاد اشتغال به کار دریافت کرده‌اند.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این رقم در مقایسه با سال گذشته میلادی 1.2 درصد رشد یافته است، هرچند با وجود اینکه شاخص‌ها برای دومین سال متوالی حاکی از رشد هستند، با این حال در مقایسه با سال مالی 2008 میلادی این رقم همچنان پایین‌تر از 85 تا 90 درصد باقی مانده است.

بر پایه آمارهای منتشر شده از سوی وزارت علوم کشور ژاپن، کماکان 77 هزار دانشجو تا اول فوریه سال جاری پیشنهاد اشتغال دریافت نکرده‌اند.

بنا به گزارش روزنامه ژاپن تایمز، آمار دانشجویان پسری که پس از پایان تحصیلات چهارساله دانشگاهی پیشنهاد کار دریافت کرده‌اند، 81.3 درصد عنوان شده‌اند که این رقم سالانه تنها 0.6 درصد افزایش می‌یابد، در حالی که شاخص‌ها بیانگر این است که دانشجویان دختر 82 درصد پیشنهاد اشتغال دریافت کرده‌اند که این رقم رشد سالانه 1.7 درصدی را نشان می‌دهد.

مطالعات اخیر حاکی از این است که 78.8 درصد دانشجویان دختر پس از فارغ‌التحصیلی از تحصیلات دوره‌های دو ساله دانشگاهی، پیشنهاد کاری دریافت می‌کنند که این رقم در مقایسه با سال گذشته میلادی رشد 11.9 درصدی داشته است.

یکی از کارشناسان وزارت کار ژاپن می‌گوید: به نظر می‌رسد که کارخانه‌ها و شرکت‌های ژاپنی به دنبال بحران مالی سال 2008 میلادی، شمار استخدام‌های خود را محدود کرده بودند اما اکنون شروع به افزایش دوباره استخدام‌ها کرده‌اند.

86.5 درصد دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و ملی کشور ژاپن پیشنهاد استخدام دریافت کرده‌اند که این رقم 1.1 درصد کاهش را نشان می‌دهد، اما 80.1 درصد دانشجویان دانشگاه‌های خصوصی پیشنهاد استخدام دریافت کرده‌اند که این رقم 1.9 درصد رشد را نشان می‌دهد.

در این مطالعه 62 دانشگاه دولتی، ملی و غیردولتی به همراه 20 دانشگاه برگزارکننده دوره‌های تحصیلی دوساله گنجانده شده‌اند.

بر اساس تقسیمات استانی، منطقه «ایشیکاوا» با آمار 95.6 درصدی، بیشترین پیشنهادهای کاری را داشته و استان «اوکیناوا» با رقم 63.4 درصد، کمترین میزان را به خود اختصاص داده است.


فرصت شغلی دانشجویان اشتغال دانشجو دانشجویان خارجی
اخبار روزنامه ها