مطرح شدن مشکلات دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه با معاون رییس جمهوری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   22 اردیبهشت 1392-12 May 2013بازدید 1308مطرح شدن مشکلات دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه با معاون رییس جمهوری


جمعی از نمایندگان دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در ترکیه، مشکلات خود را در دیدار با ˈلطف الله فروزندهˈ معاون پارلمانی رییس جمهوری و حجت الاسلام والمسلمین ˈمحمد علی نظام زادهˈ نماینده ولی فقیه در امور دانشجویان آسیا و اقیانوسیه بازگو کردند.


پرتال دانشگاهی به نقل از ایرنا، در این دیدار که در محل سفارت ایران در ترکیه برگزار شد، نمایندگان دانشجویان شاغل به تحصیل در این کشور، عمده مشکلات خود را مسائل ارزی و زمان طولانی حضور در کشور مبدا در مقطع دکترا عنوان و خواستار رفع این مشکلات شدند.

افزون بر آن، در این دیدار که شماری از نمایندگان دیگر انجمن های ایرانیان مقیم ترکیه نیز حضور داشتند، مشکلاتی که ایرانیان به هنگام سفر زمینی به ایران در ورودی شهر خوی با آن مواجه هستند، مطرح شد.

احداث خط مستقیم پرواز از آنکارا به شهرهای ارومیه و تبریز نیز از جمله درخواست های مطرح شده در این نشست بود.

ایجاد صندوق قرض الحسنه با کمک دولت و ایرانیان مقیم ترکیه به منظور رفع مشکلات و گرفتاری های برخی از هموطنان کشورمان و حمایت از نخبگان ایرانی که در حوزه های علمی و پژوهشی در ترکیه به تحصیل اشتغال دارند از دیگر مباحثی بود که در دیدار با فروزنده و نظام زاده مطرح شد.

رایزن فرهنگی ایران در آنکارا نیز خواستار احداث محلی برای اسکان روسای انجمن های ایرانیان مقیم ترکیه، باشگاه و افزایش بودجه فرهنگی شد.مشکلات دانشجویان ایرانی مشکلات دانشجویان مقیم خارج مشکلات دانشجویان مقیم ترکیه
اخبار روزنامه ها