افزایش 50 درصدی کمک هزینه تحصیلی دانشجویان غیرایرانی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   13 تیر 1392-04 July 2013بازدید 935افزایش 50 درصدی کمک هزینه تحصیلی دانشجویان غیرایرانی

معاون سازمان امور دانشجویی وزارت علوم گفت: از اول فروردین ماه امسال کمک هزینه تحصیلی دانشجویان غیرایرانی 50 درصد افزایش می‌یابد.

به پرتال دانشگاهی به نقل از  ایسنا - منطقه خراسان، مجتبی بذرافشار در یازدهمین آئین نکوداشت دانش‌آموختگان غیرایرانی و ششمین جشنواره فرهنگ ملل، افزود: جمهوری اسلامی ایران نسبت به پذیرش و جذب دانشجویان غیرایرانی نگاه ارزشمندانه دارد و در این بین نگاه اقتصادگرانه و مادی جایی ندارد.

وی افزود: انتظار ما از دانش‌اموختگان غیر ایرانی این است که ارتباط علمی و فرهنگی خود را تداوم بخشند و پس از بازگشت به کشور خود نیز ارتباط را قطع ننمایید و سفیرانی از جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها باشید.

بذرافشان گفت: در این جمع 174 فارغ‌التحصیل غیرایرانی از 25 کشور حضور دارند که از این تعداد 72 نفر در مقطع کارشناسی، 70 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 32 نفر در مقطع دکتری است.

به گفته وی، این دانشجویان از 17 دانشگاه وزارت علوم فارغ‌التحصیل شده‌اند و این آئین منحصرا مربوط به دانش‌آموختگان دانشگاه تابع وزارت علوم است.

بذر افشار در ادامه گفت: برنامه آموزش عالی کشور برای پنج سال آینده، جذب 25 هزار نفر دانشجوست که برای تحقق آن سالانه 2000 دانشجو بورسیه و 3000 دانشجو غیربورسیه پذیرفته می‌شوند البته امسال نسبت به سال گذشته رقم صعودی خوبی داشته‌ایم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش ما در جهت ارتقای کیفی آموزش، پژوهش و ارائه خدمات به دانشجویان غیر ایرانی است.


دانشجویان خارجی دانشجویان غیرایرانی کمک هزینه دانشگاه ها برای دانشجویان غیرایرانی
اخبار روزنامه ها