پذیرش دانشجویان ایرانی خارج در دانشگاه علم و فرهنگ

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   15 امرداد 1392-06 August 2013بازدید 826پذیرش دانشجویان ایرانی خارج در دانشگاه علم و فرهنگ

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی از پذیرش دانشجویان ایرانی خارج در 7 واحد دانشگاهی علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: این دسته از دانشجویان از امروز تا پایان مردادماه فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو در نشست خبری سی و سومین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی آموزش جهاد دانشگاهی را یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های آموزشی در کشور دانست و افزود: در حال حاضر 82 دانشجوی دکتری پژوهش محور در واحدهای پژوهشی جهاددانشگاهی مشغول به تحصیل هستند و در سال جاری نیز 80 نفر دیگر به این تعدادافزوده خواهد شد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی از راه اندازی شبکه سراسری آموزش‌های تخصصی و فوق تخصصی خبر داد و اظهار داشت: این شبکه از مهرماه سال جاری افتتاح خواهد شد و هر فردی از سراسر کشور می‌تواند از آموزش‌های جهاد دانشگاهی به صورت مجازی و حضوری استفاده کند.

وی با اشاره به جزئیات این طرح خاطر نشان کرد: 15 قطب علمی جهاد دانشگاهی مسئولیت برگزاری دوره‌های تخصصی و فوق تحصصی را بر عهده دارند.

جذب دانشجویان ایرانی خارج در دانشگاه علم و فرهنگ

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی با اشاره به گران شدن ارز و مشکلاتی که برای دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج گفت: با مذاکراتی که با وزارت علوم انجام شد، مقرر شد تا این دانشجویان برای انتقال در کد رشته‌هایی که در دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی وجود دارد، ثبت نام کنند.

وی آغاز ثبت نام این دسته از دانشجویان را از امروز سه‌شنبه 15 مرداد ماه دانست و افزود: زمان ثبت نام و ارسال مدارک در رشته‌های این دانشگاه که شامل رشته‌های فنی و مهندسی، هنر و مهندسی کامپیوتر می‌شود تا 31 مرداد ماه در نظر گرفته شده است.

به گفته ایمانی خوشخو ثبت نام در واحدهای دانشگاه فرهنگ و هنر در تهران، همدان، رشت، کاشمر، مناطق آزاد ارس و قشم و زنجان صورت خواهد گرفت.

راه اندازی مرکز توانمند سازی اعضای هیات علمی

ایمانی با اشاره به معضلات دانش آموختگان گفت: دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به دلیل عدم مهارت بیکار هستند از این رو جهاد دانشگاهی اقدام به راه اندازی مرکز توانمند سازی عملی دانشجویان شد.پذیرش دانشجوی خارج از کشور پذیرش دانشجو پذیرش دانشجوی خارجی در داخل کشور
اخبار روزنامه ها