ارائه بورسیه تحصیلی از سوی بانک جهانی به دانشجویان آفریقایی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   04 مهر 1392-26 September 2013بازدید 562ارائه بورسیه تحصیلی از سوی بانک جهانی به دانشجویان آفریقایی

بانک جهانی از اجرای برنامه ارائه بورسیه به دانشجویان آفریقایی علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع دکتری خبر داد.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «سین مک‌گرات»، معاون رئیس منابع انسانی در مقر بانک جهانی در واشنگتن گفت: اجرای این «برنامه اهدای بورسیه» در واقع فرصتی مغتنم برای دانشجویان جوان آفریقایی است تا بتوانند به تحقیقات خود ادامه دهند و در زمینه شغلی نیز پیشرفت کنند.

مک‌گرات همچنین اظهار داشت: بخشی از این بورسیه‌ها برای دانشجویان زن در نظر گرفته شده که در آفریقای سیاه امکان دسترسی به خدمات آموزشی و به ویژه تحصیلات تکمیلی را ندارند.

بانک جهانی همچنین قصد دارد از تجربیات و دیدگاه‌های جدید و سودمند این دانشجویان جوان بهره ببرد و این جوانان پرانگیزه و پرانرژی را برای کمک در انجام ماموریت‌های این سازمان جذب نماید.

معاون رئیس منابع انسانی بانک جهانی در واشنگتن همچنین اظهار داشت: علاوه بر این‌ها، هدف از اجرای «برنامه اهدای بورسیه» این است که مجموعه‌ای از محققان و متخصصان آفریقایی ایجاد شوند که تمایل دارند در زمینه‌های خاص توسعه در کشور خود یا خارج از کشور و یا انجام پروژه‌های توسعه‌ای با بانک جهانی همکاری داشته باشند.

بانک جهانی حاضر به جذب دانشجویان مقطع دکتری در رشته‌های اقتصاد، جمعیت‌شناختی، آمار کاربردی، سلامت، انرژی، کشاورزی و یا رشته‌های زیرساختی است.

همچنین متقاضیان بورسیه باید برای دریافت یک مدرک دکتری در یک موسسه دانشگاهی ثبت‌نام کنند و سپس برای رفتن به دانشگاه پس از دریافت بورسیه آماده شوند.

مک‌گرات همچنین تاکید کرد: ما به دنبال رهبران آینده برای توسعه آفریقا هستیم.


دریافت بورسیه بورسیه تحصیلی دریافت بورسیه تحصیلی از بانک جهانی دریافت بورسیه از بانک جهانی
اخبار روزنامه ها