آخرین آمار دانشجویان غیرایرانی و جذب 1500 دانشجوی غیر ایرانی در سال 91

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   14 مهر 1392-06 October 2013بازدید 591آخرین آمار دانشجویان غیرایرانی و جذب 1500 دانشجوی غیر ایرانی در سال 91

مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم آخرین آمار دانشجویان غیر ایرانی و برنامه‌های وزارت علوم برای این دانشجویان را تشریح کرد.

دکتر عمادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه در حال حاضر حدود 15 هزار دانشجوی غیر ایرانی در کشور مشغول به تحصیل‌اند، گفت: این دانشجویان بیشتر در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند.

وی افزود: از این تعداد حدود 4000 دانشجوی بورسیه و 4000 دانشجوی غیر بورسیه داریم و مکابقی نیز مقیم ایران بوده و از طریق کنکور سراسری در دانشگاه‌های کشور پذیرفته شده‌اند.

عمادی با اشاره به برنامه‌های وزارت علوم درباره جذب دانشجویان غیر ایرانی در کشور، تصریح کرد: بر اساس برنامه پنج ساله وطیفه داریم که سالانه پنج هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه‌های سراسر کشور جذب کنیم.

به گفته مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم از این تعداد باید 2000 دانشجو بورسیه و 3000 نفر غیر بورسیه جذب شوند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 1500 دانشجوی بورسیه غیر ایرانی در دانشگاه‌ها جذب شد، اظهار کرد: محدودیتی در زمینه پذیرش دانشجو از کشور خاصی نداریم، اما در برخی از رشته‌های حساس تنها دانشجویان ایرانی پذیرش می‌شوند، چنانچه این امر در دنیا نیز مرسوم است و هر کشوری در برخی از رشته‌های خاص دانشجوی خارجی نمی‌پذیرد.


آمار دانشجویان خارجی در ایران دانشجویان خارجی داخل کشور میزان دانشجویان خارجی در کشور در سال91
اخبار روزنامه ها