برگزاری هم اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   05 آذر 1392-26 November 2013بازدید 513برگزاری هم اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور

نخستین "هم اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور" به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور و با هدف بررسی مسائل و موضوعات علمی، صنفی و فرهنگی دانشجویان در تاریخ 15 دی ماه 1392 در تهران برگزار می شود.

به گزاش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر، فراخوان ثبت نام در نخستین هم اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور با شعار «دانش، فرهنگ، هویت» منتشر شد.

نهاد نمایندگی از تمام دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور که در تعطیلات ژانویه در ایران به سر می برند، برای شرکت در این نشست یک روزه دعوت کرده است.

براساس فراخوان منتشره، علاقه مندان به شرکت در این هم اندیشی می توانند حداکثر تا 15 آذرماه 1392 با مراجعه به سامانه‌ی ثبت نام هم اندیشی به نشانی http://registration.nahadiran.ir/hamandishi نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

این برنامه به صورت تبادل نظر میان دانشجویان و مسئولان مربوطه در سه محور پیشنهادی «علمی پ‍‍‍ژوهشی»، «صنفی، کنسولی» و «فرهنگی، مذهبی» در نظر گرفته شده است.

در محور نخست، وضعیت هسته های علمی تخصصی، حمایت از نخبگان خارج از کشور، بررسی وضعیت دانشجویان موفق در کسب عناوین برتر و مشارکت دانشجویان خارج از کشور در کنفرانس های بین المللی، معرفی الگوهای موفق آموزشی و صنعتی کشورهای مختلف و اطلاع رسانی نیازهای علمی و صنعتی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

در محور دوم نیز دانشجویان و مسوولان مربوطه به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون نحوه ارائه خدمات سفارتخانه ها و کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران نسبت به دانشجویان، چگونگی تبدیل بورس دانشگاه های خارج به یکی از دانشگاه های داخل، بررسی مشکلات ارزی دانشجویان، موارد و ضرورت های ایجاد شبکه اجتماعی تخصصی دانشجویان خارج از کشور به منظور انتقال تجارب علمی و پژوهشی خواهند پرداخت.

محور سوم این هم اندیشی نیز به بررسی وضعیت کانونهای فرهنگی و مذهبی، نگارش تجربیات دانشجویی، اطلاع رسانی برنامه ها و همایش های مرتبط، معرفی فعالیتهای فرهنگی انجمن های اسلامی، نحوه مواجه دانشجویان با تبلیغات ادیان و مکاتب مختلف در کشور محل تحصیل و آسیب شناسی فرهنگی شهرهای دانشجوپذیر اختصاص دارد.

دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اطلاع رسانی نهاد به نشانی www.nahadiran.ir مراجعه کرده و یا با شماره 2-6697701 21 98+ تماس بگیرند.


برگزاری هم اندیشی دانشجویان برگزاری هم اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور
اخبار روزنامه ها