افزایش پذیرش دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه های کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجیارسال شده در   20 تیر 1388-11 July 2009بازدید 1727


افزایش پذیرش دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه های کشور

ملاباشی افزود: در حال حاضر

دانشجویان غیر ایرانی

در 15 دانشگاه در سراسر کشور تحصیل می کنند و با استقبال جوانان کشورهای اسلامی برای تحصیل مواجه هستیم. مهر: معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال جاری حدود 18 هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه های کشور پذیرفته خواهند شد. محمود ملا باشی در حاشیه برگزاری هفتمین جشن دانش آموختگی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: در سال 68 یعنی در 20 ساله عمر پذیرش دانشجوی غیر ایرانی، مجموعه‌ وزارت علوم‌ و وزارت بهداشت‌ 292 نفر پذیرش دانشجوی غیر‌ایرانی داشته است که این تعداد در پایان سال 87 به دو هزار و 725 نفر رسیده است که با افزایش حدود 9 برابری مواجه بوده ایم. وی افزایش میزان

پذیرش دانشجویان خارجی

به ویژه کشورهای مسلمان در دانشگاه های کشور را تحقق خواسته های امام راحل عنوان کرد و افزود: امسال با پذیرش بیش از شش هزار نفر در دانشگاه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، چهار هزار نفر در وزارت علوم و 12 هزار نفر در جامعه المصطفی تا پایان سال 88 تعداد دانشجویان غیر ایرانی شاغل به تحصیل در کشور به مرز 17 هزار نفر خواهد رسید. وی گفت: با اعلام وزیر علوم با داشتن 200 هزار صندلی اضافی در دانشگاه ها آماده پذیرایی از همه مشتاقان تحصیل در ایران در مقطع کارشناسی و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز در حد ظرفیت دانشگاه های کشور هستیم. ملاباشی افزود: در حال حاضر دانشجویان غیر ایرانی در 15 دانشگاه در سراسر کشور تحصیل می کنند و با استقبال جوانان کشورهای اسلامی برای تحصیل مواجه هستیم. ملا باشی از افزایش تسهیلات دانشجویی برای دانشجویان کشورمان نیز خبر داد و اظهار داشت: با دستور رئیس جمهور اعتبارات وام شهریه دانشجویی از 120 میلیارد تومان به 240 میلیارد تومان افزایش یافته است که در تامین هزینه تحصیل دانشجویان نقش مهمی دارد. این مسئول همچنین یادآور شد: همه ساله 15 خوابگاه دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه های کشور افزوده می شود. وی بیان داشت:

دانشجویان خارجی از 70 کشور دنیا

در دانشگاه ‌های برتر کشورمان تحصیل می‌ کنند که بیشتر دانشجویان غیر‌ ایرانی از کشورهای افغانستان، عراق، لبنان، یمن، پاکستان، چین و سوریه هستند.
اخبار روزنامه ها