مجوزهای دفاتر آموزش عالی آزاد دانشگاهها و دخالت دانشگاه علمی کاربردی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / موسسه آموزش عالیارسال شده در   18 آذر 1391-08 December 2012بازدید 2483
مجوزهای دفاتر آموزش عالی آزاد دانشگاهها و دخالت دانشگاه علمی کاربردی

مدیر کل دفتر آموزشهای آزاد غیردولتی با ابراز گله از دانشگاه علمی کاربردی به علت دخالت در مجوزهای دفاتر آموزشهای عالی آزاد دانشگاههای دولتی اعلام کرد که صدور مجوزهای دفاتر آموزش عالی آزاد این دانشگاهها تنها توسط وزارت علوم صادر می شود.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، پیش از این علی معصومیان - مسئول آموزشهای عالی آزاد دانشگاه علمی کاربردی اعلام کرد که هرگونه فعالیتهای آموزش عالی توسط برخی از سازمانهای صنایع و معادن استانها و ارائه دوره های آموزش عالی آزاد از طریق نمایندگی بخشهای دولتی و غیردولتی در شهرهای استان خوزستان و مازندران و غیره با تبلیغات کاذب صدور مدرک آموزش عالی در تمام سطوح مقاطع تحصیلی از سوی دانشگاه صنایع معادن یا آموزش مدیریت صنعتی کشور، فاقد مجوز رسمی بوده که این فعالیتها غیرمجاز و غیرقانونی است.

یادآور می شود که دانشگاه علمی کاربردی چندی پیش از سوی وزارت علوم برای نظارت بر موسسات آموزش عالی آزاد مجوز تفویض اختیار دریافت کرد.

غلامعلی نادری - مدیر کل دفتر آموزشهای آزاد غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم در واکنش به اطلاعیه دانشگاه جامع علمی کاربردی در خصوص غیرقانونی بودن فعالیتهای آموزش عالی تحت عنوان دانشگاه صنایع و معادن، اظهار داشت: دوره های آموزش عالی آزادی که مربوط به دانشگاه علمی کاربردی است اولاً انتقال داده نشده بلکه تفویض اختیار شده و نکته بعد اینکه هر دانشگاه دولتی از جمله دانشگاه صنایع و معادن یک دفتر آموزش آزاد دارد که مجوز فعالیتش را مثل گذشته از این وزارتخانه دریافت می کند نه دانشگاه علمی کاربردی.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه دفتر گسترش و معاونت آموزشی وزارت علوم، مجوز و اختیارات موسسات آموزش عالی آزاد توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی صادر می شود اما این دانشگاه کماکان اجازه دخالت در امور دفاتر آموزشهای آزاد دانشگاههای دولتی را ندارد.

به گفته مدیر کل دفتر آموزشهای آزاد غیردولتی، هر دانشگاه یا دستگاهی که قصد برگزاری دوره های آموزش آزاد دارد تنها باید از سوی وزارت علوم مجوز دریافت کند و این موضوع ارتباطی به دانشگاه علمی کاربردی ندارد.

نادری همچنین درباره یک تخلف دانشگاه صنایع و معادن در خصوص برگزاری دوره های آموزش آزاد گفت: این دانشگاه اعلام کرده بود که برگزاری دوره های آموزش آزادش در دوره های DBA و mba منجر به صدور مدرک می شود در حالیکه برگزاری این دوره ها تنها منجر به صدور یک گواهی پایان دوره می شود و با مجوز وزیر علوم این دانشگاه در شهر اهواز، تهران و استان خراسان رضوی می تواند این دوره ها را برگزار کند.

مجوزهای دفاتر آموزش عالی موسسه آموزش عالی آزاد مجوز دانشگاهها دانشگاه علمی کاربردی

معرفی موسسه های آموزش عالی آزاد بدون مجوز

توقف پذیرش دانشجو و انحلال برخی مراکز آموزش عالی

وزارت علوم ظرفیت ۱۲ موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی را به دلیل تخلفات صفر کرد

۷ موسسه آموزش عالی آزاد از طرف وزارت علوم فاقد مجوز معرفی شدند

جلوگیری از ارائه مجوز جدید به موسسات آموزش عالی

پیش نویس تشکیل شورای فرهنگی استان­ ها و کمیته های فرهنگی پردیس ها و مراکز آموزش عالی بررسی شد

ساماندهی اختيارات و مسئولیت های هيئت های امنای موسسات آموزش عالی

نگاه آموزش و پژوهش در بودجه 93 و روند مثبتی را برای توسعه علمی نمی‌بینم

آخرین وضعیت بودجه سال 93 وزارت علوم

تغییر و اصلاح ساختار آموزشی و علمی کشور

ضرب العجل دو هفته ای به موسسه آموزشی نصیر برای ارائه مستندات

افزایش بودجه دولت نیجریه بودجه آموزش عالی این کشور

سوالات استاندارد معلمان را به سمت تدریس خلاق سوق می دهد

مسابقه وبلاگ نویسی موسسه آموزش عالی دیلمان

تاکید وزیر علوم بر ادغام موسسات کوچک آموزش عالی

اخبار روزنامه ها