آخرین وضعیت تصویب سند آمایش آموزش عالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / موسسه آموزش عالیارسال شده در   21 امرداد 1392-12 August 2013بازدید 596آخرین وضعیت تصویب سند آمایش آموزش عالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی

سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی، آخرین وضعیت تصویب سند آمایش آموزش عالی را در شورای عالی انقلاب فرهنگی تشریح کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از رضا عامری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت تصویب سند آمایش آموزش عالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: شورای انقلاب فرهنگی سند آمایش آموزش عالی را به کمیته هماهنگی اجرایی کردن نقشه جامع علمی کشور برای تصویب ارسال کرد و در این کمیته تاکنون دو جلسه به منظور تبیین سیاستهای آمایش برگزار شد؛ به زودی جلساتی هم برای بررسی محتوای سند در دستور کار این کمیته قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه مراحل سند آمایش آموزش عالی از نظر وزارت علوم تمام شده است، یادآوری کرد: سند آمایش آموزش عالی یک طرح است که هم اکنون نیز وزارت علوم بخشی از آن را در سطح آموزش عالی به ویژه در حوزه های مربوط به رشته ها، دانشگاههای جدید و ایجاد تناسب میان مقاطع تحصیلی، عملی کرده است.

سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم در ادامه، اظهار داشت: توسعه دوره های بین الملل و اولویت بندی رشته ها در برخی رشته ها توسط دفتر گسترش آموزش عالی از جمله برنامه های پیش بینی شده در سند به شمار می آید، در حال حاضر رشته های دارای اولویت یک، دو و سه در برخی استانها تعیین شده اند.

عامری با بیا اینکه این طرح به دانشگاههای وابسته به وزارت علوم محدود نمی شود، تاکید کرد: تمام زیرنظامها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور هم شامل سند مذکور می شوند.

وی اضافه کرد: توسعه دوره های مهارتی و اصلاح ساختار مدیریت آموزش عالی به ویژه در حوزه آموزش، واگذاری اختیارات بیشتر به استانها، جذب هیأت علمی، دانش افزایی استادان، برنامه ریزی آموزشی درسی و برخی دیگر از مسائل، تکالیف مهم سند به شمار می آیند.

این مقام مسئول وزارت علوم درباره مراحل اجرایی شدن سند آمایش آموزش عالی، خاطرنشان کرد: نتیجه این طرح در قالب یک پیش نویس سند تهیه شده که از دل آن چارچوبها و راهبردهای کلان عمده آموزش عالی با دید آمایش سرزمین استخراج شده است.

به گفته عامری، تصویب این طرح در شورای عالی انقلاب فرهنگی به معنای ایجاد ضمانت اجرایی بلند مدت برای سند آمایش آموزش عالی است.
 


آخرین وضعیت تصویب سند آمایش آموزش عالی وضعیت تصویب سند آمایش آموزش عالی تصویب سند آمایش آموزش عالی

معرفی موسسه های آموزش عالی آزاد بدون مجوز

توقف پذیرش دانشجو و انحلال برخی مراکز آموزش عالی

وزارت علوم ظرفیت ۱۲ موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی را به دلیل تخلفات صفر کرد

۷ موسسه آموزش عالی آزاد از طرف وزارت علوم فاقد مجوز معرفی شدند

جلوگیری از ارائه مجوز جدید به موسسات آموزش عالی

پیش نویس تشکیل شورای فرهنگی استان­ ها و کمیته های فرهنگی پردیس ها و مراکز آموزش عالی بررسی شد

ساماندهی اختيارات و مسئولیت های هيئت های امنای موسسات آموزش عالی

نگاه آموزش و پژوهش در بودجه 93 و روند مثبتی را برای توسعه علمی نمی‌بینم

آخرین وضعیت بودجه سال 93 وزارت علوم

تغییر و اصلاح ساختار آموزشی و علمی کشور

ضرب العجل دو هفته ای به موسسه آموزشی نصیر برای ارائه مستندات

افزایش بودجه دولت نیجریه بودجه آموزش عالی این کشور

سوالات استاندارد معلمان را به سمت تدریس خلاق سوق می دهد

مسابقه وبلاگ نویسی موسسه آموزش عالی دیلمان

تاکید وزیر علوم بر ادغام موسسات کوچک آموزش عالی

اخبار روزنامه ها