پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / موسسه آموزش عالیارسال شده در   03 بهمن 1392 - 23 January 2014آمارهای مقایسه‌ای فرجی‌دانا از شمار احکام و انتصابات در آغاز دولت نهم23 دربرابر 49؛ شمار تغییرات وزارت علوم کمتر از نصف آمار انتصابات در آغاز دولت نهم است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به بزرگنمایی آمار تغییرات وزارت علوم، گفت: تمام تغییرات ما در آموزش عالی 23 حکم بیشتر نبود ، این در حالی است که در ‌آغاز دولت نهم 49 حکم زده شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر فرجی‌دانا روز سه‌َشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه خوارزمی اظهار کرد: ما دانشگاهیان وام‌دار تمام کسانی هستیم که این امانت بزرگ را به دست ما داده‌اند. به همین دلیل باید به آنچه که انجام می‌دهیم دقت داشته باشیم چرا که امانت و امانت‌داری لازمه‌اش این است که مشکلات را به خوبی بشناسیم و برای ادای دین این امانت برنامه‌ریزی کنیم.

وی افزود: جلسات تودیع و معارفه از نظر من جلسه عبرت برای تمام حاضرین در این جلسه است چرا که این نکته را گوشزد می‌کند که هر آغازی پایانی دارد.

باید حداکثر مشارکت‌آفرینی در محیط‌های آموزش عالی وجود داشته باشد

وزیر علوم با بیان اینکه این مساله باید برای تمامی دانشگاهیان یک عامل حرکت مضاعف باشد، گفت: اگر این مساله را بدانیم که هر مسئولیتی پایانی دارد می‌توانیم در این فرصت نهایت توفیق و خدمتگزاری را انجام دهیم چرا که تنها چیزی که بعد از این ماموریت باقی می‌ماند کارنامه‌ای از عملکرد ماست و تنها تاریخ است که ما را قضاوت می‌کند.

فرجی دانا با بیان اینکه ما دانشگاهیان باید کاری کنیم که قضاوت تاریخ قضاوتی باشد که حداکثر تلاش ما در ادای مسئولیت‌های ملی و دینی نشان دهد، در عین حال گفت: مواظب دو مطلب باشید، مساله اول این است که مراقب باشید تا به سیستم شما ظلم نشود چرا که اگر چنین اتفاقی بیفتد همه چیز از بین می‌رود و نکته بعدی این است که مسئولین آموزش عالی باید مواظب این امر باشند که حداکثر مشارکت در محیط‌ درونی دانشگاه وجود داشته باشند چرا که این مساله موجب قدرت یافتن سیستم آموزشی می‌شود.

وی تاکید کرد: باید حداکثر مشارکت‌آفرینی در محیط‌های آموزش عالی وجود داشته باشد تا اعضای دانشگاه مدیریت دانشگاه را از خود بدانند چرا که از این طریق می‌توان نظارت راحت‌تری را در دانشگاه‌ها داشت.

وزیر علوم با بیان اینکه رعایت قانون بزرگترین اعتدال است، گفت: همه ما باید در این اصل پایبند باشیم چرا که در چارچوب قانون حقوق همه افراد احیا خواهد شد.

فرجی دانا با بیان اینکه دانشگاه باید پاسخگوی جامعه باشد و در آموزش و پژوهش و در زنجیره علم تا عمل تقاضامحور عمل کند، گفت: دانشگاه باید برای انجام تمام فعالیت‌های خود جامعه را در نظر بگیرد و به عقیده من اگر دانشگاه از منابع جامع استفاده کند اما پاسخگوی نیازهای ‌آن نباشد ظلم به جامعه است.

وی تصریح کرد: در این نظام باید بین علم و فناوری گفتمان غالب شود چرا که یکی از تکالیف ما ایجاد فضای آرام برای گفتگو در دانشگاه است و این گفتگوها تنها در فضای ‌آرام صورت می‌گیرد به همین دلیل دانشگاه‌ها باید از حاشیه‌سازی‌ها دور شوند.

وزیر علوم با اشاره به انتقادهای درباره هیات‌های نظارت اعزامی به دانشگاه‌ها، گفت: به دلیل اینکه هیچ نهاد انتخابی در دانشگاه‌ها نداشتیم که به آنها مراجعه کنیم مجبور به فرستادن هیات نظارت به دانشگاه‌ها شدیم.

اختلاف در فضای علمی کشنده علم است

فرجی دانا با بیان اینکه اختلاف در فضای علمی کشنده علم است و موجب ایجاد جریان‌های غیرعلمی می‌شود، گفت: باید میان تمامی اعضای دانشگاهی همکاری و مشارکت وجود داشته باشد تا گروه‌های بیگانه نتوانند در فضای علمی اختلال ایجاد کنند چرا که اگر از ظلم دوری کنیم و به دنبال همکاری باشیم می‌توان امید داشت که این کاروان به سرمنزل حقیقی خود خواهد رسید.

تگ ها احکام و انتصاب های آموزش عالی آموزش عالی موسسه آموزش عالی

پر بازدیدترین موسسه آموزش عالی

موسسه پژوهش MBA
موسسه پژوهش مدیریت
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت