دانشگاه تربیت مدرس جزء 10 دانشگاه برتر جهان اسلام است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   24 بهمن 1389-13 February 2011بازدید 1418


رئیس دانشگاه تربیت مدرس در جشن دانش آموختگان این دانشگاه به ارائه گزارشی از تعداد دانش آموختگان دانشگاه تربیت مدرس پرداخت و گفت: دانشگاه تربیت مدرس جزء سه دانشگاه برتر ایران و 10 دانشگاه برتر جهان اسلام است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر بیژن رنجبر عصر پنجشنبه با اشاره به ایام فراغت از تحصیل به ارائه آمار فارغ التحصیلان در دانشگاه تربیت مدرس اشاره کرد و افزود: دانشگاه تربیت مدرس در سال 89، دو هزار و 381 فارغ التحصیل در مقطع دکتری و یک هزار و 266 دانش آموخته در مقطع کارشناسی دارد.
وی با بیان اینکه کل فارغ التحصیلان مقطع دکتری این دانشگاه از گذشته تاکنون تاکنون به دو هزار و 749 می رسند، گفت: دانشجویان فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک هزار و 565 نفر است.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس از دانشجویان غیرایرانی این دانشگاه نیز یاد کرد و اظهار داشت:&nbsp114 دانشجوی غیر ایرانی  از 23 کشور جهان دراین دانشگاه تحصیل می کنند که از این تعداد 48 دانشجو در مقطع دکتری و 66 دانشجو نیز در کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.
رنجبر در ارتباط با تعداد رشته های موجود این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی گفت: 115 رشته در مقطع دکتری، 150رشته در کارشناسی ارش

به گفته رئیس دانشگاه تربیت مدرس، این دانشگاه 515 عضو هیئت علمی دارد که در این میان 93 استادیار، 200 دانشیار،204 استاد دانشگاه و 18 مربی در دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه دانشگاه تربیت مدرس جزء سه دانشگاه برتر ایران و&nbsp10 دانشگاه برتر جهان اسلام است در ارتباط با تعداد مقالات دانشگاه و رساله های برتر دانشگاه نیز گفت: در سال89، تعداد مقالات این دانشگاه به یک هزار و 137 رسید که از این مقدار یک هزار و 20 مقاله توسط isi ایندکس شد و دانشجویان این دانشگاه 9 رساله و 7 پایان نامه برتر در سال 89 ارائه دادند.
رنجبر به حجم قراردادهای این دانشگاه در بخش صنعت اشاره کرد و افزود: از نظر امور کاربردی و تحقیقات تاکنون قراردادهای بسیاری با بخش صنعت منعقد شده که تاکنون 9 میلیارد تومان این قراردادها وصول شده است. هر چند حجم مبالغ وصول نشده بیشتر از این مقدار است.

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها