اختصاص 10 هزار سهميه جديد عمره به دانشگاهيان توسط رياست جمهوري

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   05 اسفند 1389-24 February 2011بازدید 1082


معاون فرهنگي اجتماعي وزارت علوم با اشاره به افزايش 10 هزار سهميه حج عمره نسبت به سال گذشته، گفت: تا كنون سه كاروان دانشجويي به مكه اعزام شده‌اند كه در تلاشيم ساير اعزام‌ها نيز به سرعت تا پايان خرداد ماه انجام شود.

به گزارش خبرنگار صنفي فرهنگي ايسنا، دكتر غلامرضا خواجه سروي در حاشيه همايش ستاد عمره دانشگاهيان به ميزباني دانشگاه علم و صنعت در جمع خبرنگاران افزود: خوشبختانه امسال وضعيت عمره دانشگاهيان نسبت به سال گذشته بهتر شده است و در حال حاضر براي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كشور 25 هزار سهميه حج عمره در نظر گرفته شده است كه از اين تعداد 10 هزار نفر را دانشجويان پسر مجرد، 11 هزار نفر دانشجويان متاهل و مابقي را اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها تشكيل مي‌دهند.

وي با بيان اينكه در روزهاي اخير خوشبختانه 10 هزار سهميه توسط رياست جمهوري براي دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده است، اظهاركرد: در نتيجه تعداد سهميه‌هاي دانشگاهي در سال جاري به 35 هزار نفر افزايش يافته است كه علاوه بر آن از سوي رياست سازمان حج و زيارت نيز سهميه 800 نفري براي كارگزاران فرهنگي دانشگاه‌ها كه فعالين فرهنگي دانشگاه‌ها به شمار مي‌آيند نيز در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگي وزارت علوم با بيان اينكه براي آماده سازي دانشجويان در اين سفر معنوي80 كارگاه يا همايش آموزشي حج عمره در سراسر كشور برگزار مي‌شود، افزود: ستاد عمره دانشگاهيان براي كل تعداد افراد اعزامي بسته‌هاي فرهنگي در نظر گرفته است كه تا كنون براي 12 هزار نفر از افراد اعزامي اين بسته ارسال شده است.

وي با اشاره به واگذاري وام 600 هزار توماني بانك ملي براي عمره گزاران دانشگاهي عنوان كرد: علاوه بر آن براي دانشجويان دانشگاه‌هاي تحت پوشش وزارت علوم، صندوق رفاه دانشجويي مبلغ 400 هزار تومان وام زيارت به هر دانشجو اختصاص داده است.

خواجه سروي با بيان اينكه قاعدتا اعزام كاروان‌ها از 25 بهمن ماه بايد شروع مي‌شد، ادامه داد: متاسفانه به دليل مشكلاتي كه در ويزا به وجود آمد تا كنون سه كاروان به مكه اعزام شده است. اما در تلاشيم كه ساير اعزام‌ها نيز به سرعت انجام گيرد.

خواجه سروي با بيان اينكه عمره گزاران از 11 ايستگاه پروازي از سراسر كشور اعزام مي‌شوند، تصريح كرد: اساتيد دانشگاهي از 22 تا 28 اسفند ماه، دانشجويان متاهل از 5 فروردين تا 5 ارديبهشت ماه و دانشجويان پسر از هم اكنون تا پايان خرداد ماه به تدريج اعزام مي‌شوند.

وي به برگزاري جشنواره تولدي نو كه هر ساله پس از پايان سفر معنوي عمره انجام مي‌شود، اشاره كرد و افزود: تصدي اين جشنواره را دانشگاه آزاد با حمايت ساير اعضاي ستاد عمره دانشگاهي بر عهده دارد و در اين جشنواره افراد اعزامي خاطرات، دست نوشته‌ها و فعاليت‌هايي كه در طول مدت سفر خود انجام داده‌اند، به نمايش مي‌گذارند.

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها