برگزاري آيين نوروز در دانشگاه كارلتون كانادا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   04 فروردین 1390-24 March 2011بازدید 1970


برگزاري آيين نوروز در دانشگاه كارلتون كانادا

خبرگزاري فارس: همزمان با فرارسيدن سال نو مراسم جشني با حضور ايرانيان مقيم كانادا در دانشگاه كارلتون شهر اتاوا برگزار شد.


به گزارش خبرگزاري فارس، همزمان با فرارسيدن سال نو، مراسم جشن باشكوهي در دانشگاه كارلتون شهر اتاوا با حضور معاون و مسئولان دانشگاه، نمايندگان ديپلماتيك كشورهايي كه نوروز را جشن مي‌گيرند، دانشجويان ايراني و ايرانيان مقيم، توسط انجمن دانشجويان ايراني اين دانشگاه برگزار شد.

در اين مراسم كه با اجراي برنامه‌هاي متنوع هنري، فرهنگي و پذيرايي همراه بود، «كامبيز شيخ حسني» كاردار سفارت جمهوري اسلامي ايران در كانادا در سخناني ضمن تبريك عيد باستاني نوروز، اظهار داشت: اين عيد باستاني كه ريشه در فرهنگ و تمدن ايراني دارد، اكنون در بسياري از كشورهاي جهان بخصوص در كشورهاي واقع در حوزه تمدني ايران برگزار مي‌شود و با به رسميت شناخته شدن آن توسط سازمان يونسكو در سال 2009 و سازمان ملل در سال 2010 به يك آيين مهم جهاني تبديل شده و بسياري كشورها از جمله كانادا آن را رسماً در تقويم ملي خود ثبت كرده و گرامي مي‌دارند.

شيخ حسني در ادامه تلاش براي گسترش فرهنگ بزرگداشت نوروز را در راستاي تقويت صلح جهانى از طريق احترام به فرهنگ ديگر ملل، ميراث فرهنگ جهاني و تنوع فرهنگى دانست و افزود: در اين راستا در سال 1389 نخستين دوره جشن جهاني نوروز در تهران برگزار و اين شهر به عنوان «دبيرخانه نوروز» شناخته شد و امسال نيز قرار است، اين مراسم با شركت سران و نمايندگان عالي‌رتبه 20 كشور در ايران برگزار شود.

كاردار سفارت جمهوري اسلامي در كانادا در پايان سالي توأم با گسترش فرهنگ صلح دوستي، عدالت ورزي و بهروزي را در عرصه جهاني براي همگان آرزو كرد.

در اين مراسم همچنين كاردار دولت اسلامي افغانستان، رئيس دانشكده بازرگاني اين دانشگاه و نماينده پارلمان كانادا از استان آنتاريو در خصوص نوروز، سخنراني كردند.

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها