دشمن مي‌خواهد دانشگاه‌ها را مقابل نظام قرار دهد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   09 فروردین 1390-29 March 2011بازدید 1195


دشمن مي‌خواهد دانشگاه‌ها را مقابل نظام قرار دهد

مشاور استاندار آذربايجان شرقي در امور روحانيت، نسبت به توطئه دشمنان انقلاب براي انحراف دانشگاهها و مراکز آموزش عالي و قرار دادن آنها در مقابل نظام هشدار داد. 

به گزارش موج، حجت‌الاسلام قهرمان احمدي مشاور استاندار آذربايجان شرقي گفت: تلاش دشمنان براي قراردادن دانشگاهها و دانشگاهيان در مقابل نظام مقدس جمهوري اسلامي هم اکنون مهمترين مسئله نگران کننده است.
وي با بيان اين که دشمنان در صدد ترويج تفکر سکولار و روحيه بي تفاوتي و بي اعتمادي جوانان به نظام در سطح دانشگاه‌ها است، اظهار کرد: متاسفانه در دو سال اخير جريان فتنه نيز به شدت دانشگاه‌ها و دانشگاهيان را مورد هدف قرار داده و بايد براي مقابله با اين توطئه، جلسات گفتمان هاي دانشجويي و حضور بيشتر مسئولان در بين آنها را تقويت کنيم.
احمدي افزود: اگرامروز نگران بحث حجاب و ارزش‌هاي اسلامي در دانشگاه‌ها هستيم، دليلش اين است که دشمن براي کمرنگ کردن آنها برنامه ريزي کرده و در شهري مثل بناب هم که افزون بر17 هزار نفر دانشجو دارد، بايد برنامه قوي براي حل اين مشکلات داشته باشيم.
حجت الاسلام احمدي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به خيزش انقلابي برخي ملت‌هاي مسلمان منطقه و موج بيداري اسلامي در کشورهاي اسلامي گفت: آن چه امروز در برخي کشورهاي اسلامي دنيا با الهام از انقلاب اسلامي ايران رخ مي دهد، همان وعده مبارک امام راحل(ره) است که 32 سال قبل بشارت داده بودند و تفکر جهاني امام(ره) در تشکيل انقلاب اسلامي اکنون اثرات خودش را نشان مي دهد.
وي تصريح کرد: دولت اصولگرايي هم که در سالهاي اخير در کشور ايران روي کار آمده است، همان گفتمان امام راحل(ره) را احياء کرده و اهداف و آرمانهاي والاي انقلاب را دنبال مي کند.
مشاور استاندار آذربايجان شرقي در امور روحانيت ادامه داد: اين دولت چند رسالت سنگين برعهده دارد که رسيدگي به دين و دنياي مردم و پياده کردن عدالت واقعي و ملموس که به عنوان عوامل پايداري نظام محسوب مي شود، از جمله آنها است.
حجت الاسلام احمدي گفت: بناب يکي از شهرهاي صنعتي استان محسوب مي شود که نشان از فعاليت و همت بالاي مردم و مسئولان اين شهرستان دارد.
وي در ادامه به وجود حوزه علميه قوي و پرآوازه شهرستان بناب اشاره کرد و گفت: قوي‌ترين حوزه علميه شهرستاني در منطقه در شهرستان بناب قراردارد که طلاب باسواد، مؤمن و توانمندي را تحويل جامعه داده است.
وي همچنين وجود برادران حجج الاسلام باقري بنابي را دراين شهرستان مايه خير و برکت براي کشور دانست.
مشاور استاندار آذربايجان شرقي در امور روحانيت تصريح کرد: البته شهرستان بناب با همه پتانسيل و توانمندي هايي که دارد، تهديدها و آسيب‌هايي نيز دارد و با توجه به قرارگرفتن در مسير مواصلاتي استان‌هاي همجوار غربي با پديده قاچاق کالا و مشروبات روبرو است.
احمدي تاكيد كرد: مردم و مسئولان بايد در اين زمينه هوشيار و آماده باشند، چون هرجايي که پيشرفت و توسعه بيشتري داشته باشد، توجه دشمن نيز به آنجا بيشتر خواهد بود.

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها