پاسخ قاطع دانشجویان به پیام نوروزی رئیس جمهور آمریکا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   17 فروردین 1390-06 April 2011بازدید 1647


پاسخ قاطع دانشجویان به پیام نوروزی رئیس جمهور آمریکا
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا نامه سرگشاده‌ای در واکنش به پیام نوروزی رئیس جمهور آمریکا صادر کرده و به اوباما متذکر شده که اگر تغییر بنیادی در سیاستهای آمریکا صورت نگیرد دیری نخواهد گذشت که توسط ملت‌هایی که به آنها ظلم روا داشته اند در دادگاه بین المللی محاکمه خواهند شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در این نامه سرگشاده که رئیس جمهور آمریکا را با عناوینی همچون "پرزیدنت اوباما" ، "آقای رئیس جمهور" و "آقای اوباما" خطاب کرده اعلام کرده است که این نامه را به نمایندگی از جوانان متولد بعد از انقلاب اسلامی ایران شاغل به تحصیل در اروپا منتشر می‌کند. گفتنی است رئیس جمهور آمریکا در صحبت‌هایی که در آغاز فصل بهار مطرح کرده بود جوانان ایران مخصوصا جوانانی که پس از انقلاب اسلامی به دنیا آمده‌اند را مخاطب قرار داده بود.

در این نامه سرگشاده وقتی "صراحت لهجه" به عنوان مشخصه بارز جوانان ایرانی معرفی شده است، در یادآوری جنانیات پیشینیان اوباما به مواردی نظیر بمباران اتمی هیروشیما و نابودی هزاران انسان و معلولیت نسل‌های متوالی، جنگ ویتنام و قتل عام مردم آن، سرنگون کردن ده‌ها حکومت دموکراتیک از طریق کودتا، حمایت همه جانبه از دیکتاتورها، سرازیر شدن هزارها میلیارد دلار به جیب شرکت‌های اسلحه سازی تحت پوشش "جنگ با تروریسم" و ریختن خون هزاران زن و کودک در عراق و افغانستان اشاره شده است.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در ادامه محکوم کردن دخالت‌های قیم مآبانه آمریکا در امور داخلی کشورهای صلح طلبی مانند ایران، خطاب به اوباما آورده است: "دستت را در افزایش نیروهای نظامی در افغانستان دیدیم، در باز نگه داشتن زندان گوانتانامو مشاهده کردیم و سردی مرگبارش را در وتو کردن مرتب قطعنامه‌های سازمان ملل و چراغ سبز به اسرائیل احساس کردیم. در قتل عام کودک و زن و پیر و جوان در غزه. در حمایت تو از نتانیاهو، حسنی مبارک و محمود عباس، در محاصره همه جانبه غزه برای نابودی یک ملت."

دانشجویان نگارنده این نامه سرگشاده پس از اظهار به اینکه شاهان کشورهایی نظیر عربستان سعودی، اردن، بحرین، کویت و قطر و حاکم یمن مورد حمایت آمریکا هستند، یادآور شده‌اند: "می‌دانیم که بیداری امروز جوانان دنیای اسلام ناشی از بیداری دیروز جوانان ایران است که در عمل نشان دادند می‌توان دیکتاتور مورد حمایت آمریکا را سرنگون کرد و پس از آن به مدت سی سال در مقابل تحریم‌ها، توطئه‌ها و جنگ‌های آمریکا برای تغییر حکومت دموکراتیک و مردمی مقاومت کرد."

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا با یادآوری به رئیس جمهور آمریکا درباره تنفر مردم کشورهای جهان از وی خطاب به اوباما گوشزد کرده است: "شما می‌توانید انتخاب کنید که به شیوه پیشینیانتان ادامه دهید و یا با پذیرفتن مسئولیت اقدامات دولت آمریکا در صدد جبران سریعتر، عملی و صادقانه آن برآیید. در صورتی که تغییر بنیادی صورت نگیرد دیری نخواهد گذشت که توسط ملت‌هایی که به آنها ظلم روا داشته‌اید در دادگاه بین المللی محاکمه خواهید شد."


پاسخ قاطع دانشجویان پیام نوروزی رئیس جمهور آمریکا

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها