جلوی تبانی فارغ‌التحصیلان و کاریابی‌ها را می‌گیریم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   20 فروردین 1390-09 April 2011بازدید 1298


جلوی تبانی فارغ‌التحصیلان و کاریابی‌ها را می‌گیریم/ مذاکرات آغاز شد
مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم با ابراز تأسف از قرار نانوشته برخی فارغ التحصیلان با برخی موسسات کاریابی که به نادیده گرفته شدن تعهد خدمت فارغ التحصیلان می انجامد گفت: موضوع این قرار نانوشته را از طریق دفتر حقوقی وزارت علوم در حال پیگیری هستیم.

مجتبی بذرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: به طور قانونی اگر فارغ التحصیلی به اداره کار مراجعه کند و بعد از 6 ماه به او گفته شود کاری برایت پیدا نشده است، لغو تعهد خدمتش انجام می شود بنابراین به دنبال راهی هستیم که بتوانیم این روال را درست کنیم.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم از رایزنی با دفتر حقوقی وزارت علوم برای پیگیری تبانی نانوشته میان فارغ التحصیلان و موسسات کاریابی خبر داد و گفت: چون بحث قانون مطرح است لذا دفتر حقوقی وزارت علوم را وارد قضیه کردیم تا پیگیری کنند و در صورتی که نیاز به اصلاح قانون است با هماهنگی وزارت کار و امور اجتماعی این کار صورت گیرد.

بذرافشان افزود: مستندات وزارت کار را ملاحظه کرده ایم. البته برای اینکه موضوع ریشه یابی شود که آیا روال جاری برای لغو تعهد خدمت دارای مصوبه مجلس است یا خیر، از دفتر حقوقی وزارت علوم خواستار پیگیری موضوع شدیم.

گروه حوزه و دانشگاه خبرگزاری مهر طی گزارشی از قرار نانوشته بین برخی فارغ التحصیلان و تعدادی از موسسات کاریابی خبر داد که نه تنها هزینه های میلیونی لغو تعهد خدمت آموزش رایگان از طریق بازخرید را نادیده می گیرند بلکه قانونی مبنی بر اینکه یک فارغ التحصیل بهره مند از آموزش رایگان موظف به خدمت در ایران به ازای تعداد سالهای بهره مندی از آموزش رایگان است را نیز دچار تزلزل می کند.

اخبار روزنامه ها