علت دو بار لغو ششمین جلسه شورای عالی علوم/ زمان جدید برگزاری جلسه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   21 فروردین 1390-10 April 2011بازدید 1105


دو بار لغو ششمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در اواخر سال 89، برگزاری جلسه این شورا را به سال 90 موکول کرد که بر اساس آخرین تصمیم دبیرخانه این شورای عالی جلسه این شورای عالی به ریاست کامران دانشجو در نیمه اول بهار برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با هدف ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در سیاستگذاری کلان اجرایی در حوزه علوم، تحقیقات و فناوری در قانون پیش­بینی شده و اولویت‎بندی و انتخاب طرحهای اجرائی بلندمدت سرمایه‎گذاری کلان در بخش‎های آموزشی و پژوهشی وفناوری و بررسی و پیشنهاد منابع مالی مورد نیاز در حوزه های علوم، تحقیقات و فناوری از اهم وظایف و اختیارات این شورا در قانون است.

ششمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری مقرر بود 17 اسفند ماه برگزار شود که این زمان مقارن با رونمایی از نقشه جامع علمی کشور با حضور رئیس جمهوری شد و تعداد قابل توجهی از اعضای این شورای عالی از شرکت کنندگان در مراسم رونمایی نقشه جامع علمی کشور نیز بودند بنابراین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در این تاریخ تحت الشعاع مراسم رونمایی نقشه جامع علمی کشور شد.

بار دیگر که مقرر بود ششمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در 23 اسفند ماه 89 برگزار شود برگزاری این جلسه مقارن با نمایشگاه فناوریهای راهبردی شد که باز هم تعدادی از اعضای شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در آن نمایشگاه حضور داشتند بنابراین جلسه این شورای عالی لغو شد.

محمد مهدی نژاد نوری - دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار مهر با تأیید دلایل ذکر شده برای دو بار لغو برگزاری ششمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در اواخر سال 89 گفت: ششمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در نیمه اول بهار 90 به ریاست دکتر کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود.

مهدی نژاد نوری تأکید کرد: امیدواریم در سال 90 جلسات منظمی از شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری داشته باشیم.

به گزارش مهر، دکتر کامران دانشجو - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در آغاز سال 90 در دیدار با مدیران و کارکنان معاونت پژوهشی و فناوری این وزارتخانه درباره نظم تشکیل جلسات شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری ابراز امیدواری کرد: در هر فصل حداقل یک نشست شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل شود.

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها