امضا تفاهم نامه همکاري مشترک پارک علم و فناوري فارس و شرکت ملي صنايع پتروشيمي ايران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   31 فروردین 1390-20 April 2011بازدید 1706


همزمان با برگزاري شانزدهمين نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي در محل نمايشگاه بين المللي تهران با حضور دکتر محمد مهدي نژاد نوري، معاون پژوهشي و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و دبير شوراي عالي عتف، مهندس بيات معاون وزير نفت و مدير عامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي و دکتر فاضل زاده رئيس پارک علم و فناوري فارس تفاهم نامه همکاري مشترک به امضاء رسيد.
رئيس پارک علم و فناوري فارس عنوان نمود: پيرو رهنمودهاي مقام معظم رهبري در سال جهاد اقتصادي و توجه ويژه معظم له به توسعه فعاليت هاي دانش بنيان در حوزه نفت، گاز و پتروشيمي و سفر اخير ايشان به منطقه انرژي پارس (عسلويه ) يکي از مهم ترين محورهاي جهاد اقتصادي را مجاهدت علمي و فناوري متخصصان کشور در زمينه هاي مورد نياز صنايع نفت، گاز و پتروشيمي بيان نمود.
فاضل زاده اظهار داشت: يکي از مهم ترين راهبردهاي پارک علم و فناوري فارس جذب و فعاليت شرکت هاي دانش بنيان در عرصه نفت، گاز و پتروشيمي مي باشد و در همين راستا اين تفاهم نامه پس از چندين جلسه تخصصي في مابين مديران ارشد شرکت ملي صنايع پتروشيمي و مديران پارک علم و فناوري فارس تنظيم و پس از تصويب در هيئت مديره شرکت ملي صنايع پتروشيمي به تائيد وزير نفت رسيده که خوشبختانه امروز شاهد امضا و مبادله آن مي باشيم.
رئيس پارک فارس اظهار داشت: اين تفاهم نامه در راستاي حمايت شرکت ملي صنايع پتروشيمي جهت فعاليت مرکز رشد تخصصي نفت، گاز و پتروشيمي مي باشد. تا بتوان از ظرفيت هاي متقابل در بکارگيري دانش فني نوين در بخش هاي پژوهشي و فناوري جهت تجاري سازي نتايج تحقيقات در موضوعات مرتبط با نيازهاي صنايع پتروشيمي کشور به نحو شايسته بهره برداري نمود.
سه محور اصلي اين تفاهم نامه عبارتند از : 1- اجراي پروژه هاي تحقيقاتي، طراحي مهندسي و مشاوره اي 2- طراحي ساخت تجهيزات و سيستمهاي مورد نياز 3- انجام مطالعات مديريتي و توسعه منابع انساني.
همچنين زمينه هاي همکاري در هجده سرفصل کاري تنظيم شده است از آن جمله: همکاري هاي لازم جهت تدوين دانش فني مورد نياز صنايع پتروشيمي در قالب شرکتهاي دانش بنيان، حمايت از توسعه فناوري هاي مرتبط، توسعه زير ساخت هاي فناوري پارک و پشتيباني پژوهشي و فناوري پارک علم و فناوري فارس از واحدهاي پتروشيمي مستقر در منطقه انرژي پارس (عسلويه).
وي بيان نمود: اين مرکز اولين مرکز رشد تخصصي نفت، گاز و پتروشيمي کشور در استان فارس با هدف تکميل زنجيره علم و فناوري در اين حوزه است که با مجوز وزارت علوم، تحقيقات و فناوري فعال شده است. در حال حاضر در اين مرکز 20 شرکت در حال فعاليت بوده و قريب به 30 شرکت ديگر متقاضي استقرار مي باشند که خوشبختانه در برنامه پنجم توسعه اقتصادي اجتماعي کشور و بودجه سال 1390 کل کشور، اعتبارات لازم جهت احداث اين مرکز با زيربناي 6000 مترمربع لحاظ گرديده است.
گفتني است که در سال گذشته قريب به يک ميليون دلار تجهيزات آزمايشگاهي مدرن در اين پارک نصب و راه اندازي شده که آمادگي ارائه خدمات به متخصصين و پژوهشگران فراهم گرديده است.
با اتکال به ايزد منان و عنايات حضرت ولي عصر (عج) اميد است با راه اندازي اين مرکز تخصصي و حمايت هاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت نفت و نمايندگان در مجلس شوراي اسلامي خصوصاً نمايندگان و مسئولين استان فارس بتوانيم گامي موثر در جهت استقلال، عزت و بالندگي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران برداريم.


شرکت ملي صنايع پتروشيمي پارک علم و فناوري فارس

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها