شناسایی تأثیرات فرهنگی و اجتماعی هدفمندی یارانه‌ها در دانشگاهها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   05 اردیبهشت 1390-25 April 2011بازدید 1460


معاون پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ و مطالعات اجتماعی گفت: بررسی پیامدهای فرهنگی و اجتماعی هدفمندی یارانه ها در دانشگاه ها و جامعه از سوی این پژوهشگاه به جهاد دانشگاهی واگذار شده است.
مجید عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این خبر، اضافه کرد: جهاد دانشگاهی تاکنون مرحله اول و دوم این طرح را آماده کرده است، اما با ایراداتی مواجه بود که پس از ارزیابی توسط پژوهشگاه فرهنگ و مطالعات اجتماعی، بار دیگر از سوی جهاد دانشگاهی اصلاحات لازم اعمال و طرح نهایی به زودی به پژوهشگاه ارسال می شود.
وی افزود: پس از جمع بندی طرح پیامدهای فرهنگی و اجتماعی هدفمندی یارانه ها در پژوهشگاه فرهنگ و مطالعات اجتماعی نتیجه نهایی به معاونت فرهنگی وزارت علوم ارسال می شود، زیرا اطلاع از پیامدهای این امر برای وزارت علوم بسیار مهم است.
وی در ارتباط با علت بررسی پیامدهای فرهنگی و اجتماعی هدفمندی یارانه ها، تاکید کرد: بررسی این طرح از این نظر مهم است که وزارت علوم می تواند در این راستا برنامه ریزی کند و سیاست گذاری های متناسب با نتایج این طرح را اتخاذ کند.
به گفته معاون پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ و مطالعات اجتماعی، در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ستادی تحت عنوان " بررسی هدفمندی یارانه ها" به همین منظور تشکیل شده است.
عباسی به علت برگزیدن جهاد دانشگاهی به منظور بررسی این طرح، اشاره کرد و گفت: فراخوان اولیه ای به همین منظور از سوی پژوهشگاه منتشر شد، تا موسسات و نهادهای مختلف ایده ها و قیمت های پیشنهادی خود را برای پیگیری و اعلام نتایج طرح مورد نظر پیشنهاد کنند که جهاد دانشگاهی توانست امتیاز لازم را به دست آورد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از امتیازهایی که جهاد دانشگاهی در این زمینه به دست آورد نوع تجربه این جهاد و همکارانش از نظر علمی و تجربی بود که بالاتر از سایر موسسات متقاضی توانست امتیاز لازم را کسب کند.

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها