کشف شبکه اختلاس در دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   27 اردیبهشت 1390-17 May 2011بازدید 1555


کشف شبکه اختلاس در دانشگاه تهران

معاون اداری و مالی دانشگاه تهران و عضو هیئت رئیسه این دانشگاه از کشف یک شبکه سازمان یافته اختلاس در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: هم اکنون اعضای این شبکه شناسایی شده و اعضای کلیدی آن تحت نظارت هستند اما سایر جزئیات متعاقبا اعلام می شود.

سید محمد مقیمی  با بیان این خبر گفت: دانشگاه تهران به منظور ارتقای سلامت اداری و پیشگیری از بروز فساد اداری و مالی از سال 89 در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، ستاد ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد در دانشگاه تهران را تشکیل داده است.

وی از حذف تمرکزهای غیر ضروری، شفاف سازی حیطه فعالیت ها و وظایف واحدهای سازمانی، ایجاد نظام های تشویقی مناسب برای کارکنان شایسته نظام اداری، بسترسازی فرهنگی لازم برای ارتقای سطح اخلاق و وجدان کاری کارکنان، بهبود پاسخگویی در مدیران و کارکنان و تفحص و ممیزی فعالیت های مالی و اداری دانشگاه را به عنوان عمده برنامه های این ستاد نام برد.

معاون اداری و مالی دانشگاه تهران افزود: یکی از موفقیت های اخیر این ستاد کشف یک شبکه سازمان یافته اختلاس در یکی از بخش های دانشگاه تهران است که طی سالهای متمادی اقدام به اختلاس مالی می کرده است. هم اکنون اعضای این شبکه شناسایی شده اند و اعضای کلیدی آن تحت نظارت هستند.

مقیمی خاطرنشان کرد: با تدبیر ستاد ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد، عمده مبالغ اختلاس شده به بیت المال بازگردانده شده است و ممیزان مالی این ستاد در حال رسیدگی به دیگر پرونده های مالی این افراد هستند که پس از رسیدگی کامل، با کمک مراجع قانونی نسبت به بازگرداندن تمامی مبالغ اختلاس شده و مجازات متخلفین اقدام لازم صورت خواهد گرفت.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه تهران با ابراز امیدواری نسبت موفقیت دانشگاه تهران برای ارائه الگوی نظام اداری برازنده جامعه اسلامی گفت: دانشگاه تهران مصمم است تا با اتخاذ روشهای علمی و با عنایت به اصول اخلاقی، بدون در نظر گرفتن ملاحظات شخصی و معمولی که در جامعه متداول شده است، نسبت به ارتقای سلامت مالی و اداری اهتمام ویژه داشته باشد.

معاون دانشگاه تهران ارائه توضیحات بیشتر در زمینه این اختلاس مبنی بر میزان اختلاس، تعداد اعضای شبکه سازمان یافته اختلاس، مدت زمانی که این شبکه متخلف فعال بوده و ... را به فرصت های دیگر موکول کرد

شمال نیوز


کشف شبکه اختلاس دانشگاه تهران

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها