واکنش به حواشی تئاتر دانشجویی/ اعضای تئاتر دانشجویی فرزندانم هستند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   06 خرداد 1390-27 May 2011بازدید 1396


واکنش به حواشی تئاتر دانشجویی/ اعضای تئاتر دانشجویی فرزندانم هستند
وقتی اختتامیه جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی اواخر اردیبهشت ماه برگزار شد برخی سایت‌های خبری با انتشار تصاویری نسبت به پوشش برخی حاضران در آن انتقاد کردند که در پی آن معاون فرهنگی وزیر علوم سیاست‌های کلی درباره تئاتر دانشگاهی را تشریح کرد.

غلامرضا خواجه سروی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نگاه وزارت علوم به هنر و فعالیت‌های هنری نگاهی مثبت و موسع است. استعدادهای زیادی در حوزه هنر داریم که باید برای شکوفا شدن این استعدادها در راستای منافع و آداب و رسوم کشورمان تلاش کنیم لذا باید امکاناتی فراهم شود تا بتوان از این ظرفیت خدادادی استفاده کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: هنر یک حالت جوششی دارد و این موهبت را خداوند در وجود بشر قرار داده است لذا باید تلاش کنیم سطح این موهبت خدادادی به مسائل مبتذل تنزل پیدا نکند بلکه سیاستگذاران باید تلاش کنند تا سطح این هنر به هنر متعالی نزدیک شود.

وی خاطرنشان کرد: در میان فعالان عرصه تئاتر دانشگاهی نیز طیف‌های مختلف و استعدادها و افراد گوناگونی هستند حتی چهره‌های گوناگونی در میان آنها داریم و طرز لباس پوشیدن‌شان هم متفاوت است که باید این را به حساب تنوع و گوناگونی گذاشت و این موارد را چیزهای نامأنوسی نمی‌دانم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: دانشجویان فعال در عرصه تئاتر دانشگاهی، فرزندان کشور و فرزندان خود ما هستند لذا باید تلاش کرد این حوزه را در خدمت اهداف و منافع آموزش عالی کشور آورد و خیلی نباید به طرز بدبینانه به این حوزه نگاه شود.

خواجه سروی با بیان اینکه باید فضای بیشتری در اختیار تئاتر دانشگاهی قرار داد به مهر گفت: فضای بیشتر به این معنا که بتوانیم فضایی فراهم کنیم تا در آن فضا تنوعات هنر تئاتر را بتوان عرضه کرد. در این زمینه‌ها شاید افرادی تنگ نظر باشند و دیوار تئاتر دانشگاهی را کوتاه ببینند اما در مجموع در عرصه نظر دارای نگاه موسع به حوزه تئاتر دانشگاهی هستیم.

وی افزود: از نظر سیاستگذاری خیلی در زمینه تئاتر دانشگاهی محدودیت نداریم اما انتظار هم داریم که دست اندرکاران تئاتر دانشگاهی نسبت به رعایت قوانین و مقررات اهتمام داشته باشند.


واکنش حواشی تئاتر دانشجویی اعضای تئاتر دانشجویی فرزندانم هستند

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها