کتک کاری نماینده مجلس و رئیس دانشگاه درحضور وزیر+عکس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   06 خرداد 1390-27 May 2011بازدید 4978


کتک کاری نماینده مجلس و رئیس دانشگاه درحضور وزیر+عکس
نماینده سراب تایید می کند رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز را در یک درگیری فیزیکی به زمین زده و می گوید: "به خاطر مردم با او درگیر شدم."
کتک کاری نماینده مجلس و رئیس دانشگاه: به خاطر توهین به مردم بود

به گزارش خبراستاندار آذربایجان شرقی از زد و خورد بین برخی نمایندگان و مدیران دولت در این استان گلایه می کند. احمد علیرضابیگی امروز در شورای برنامه ریزی این استان در شهرستان بستان آباد گفت: "در جریان سفر وزیر بهداشت به استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، از سوی نماینده شهرستان سراب در مجلس مورد ضرب و شتم قرار گرفت."

مجید نصیرپور قیداری، نماینده سراب در گفتگو با خبرآنلاین برخورد فیزیکی را تایید می کند و می گوید: "البته قصد زد و خوردی در بین نبوده و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مقابل تحرکی که انجام دادم، تعادلش را از دست داد و به زمین خورد."

درگیری در تبریز

درگیری نماینده سراب و رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جریان سفر وزیر بهداشت به تبریز اتفاق افتاد

با این حال، استاندار آذربایجان شرقی، می گوید از مجمع نمایندگان استان انتظار دارد نسبت به این حرکت زشت عکس العمل نشان داده و از شان خود دفاع کنند. بیگی قول داده درباره این درگیری با مردم گفتگو کند و از مدیران بخواهد این اقدام را که به تعبیر وی "زشت و غیر قابل تحمل" است را محکوم کنند.

ولی نصیرپور، عضو کمیسیون اجتماعی، درگیری پیش آمده را تقصیر دکتر علیرضا یعقوبی گلوردی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز می داند و می گوید: "قرار بود دکتر دستجردی وزیر بهداشت به شهرستان سراب بیاید. مردم در شهری به نام "دوزدوزان" ساعتها منتظر حضور این مقام ارشد دولت بودند ولی به دلیل بی تدبیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، این سفر لغو شد و نزدیک بود باعث بروز تشنجات زیادی در منطقه شود. به خاطر این اقدام توهین آمیز به مردم، من نیز مجبور به واکنش شدم."

وی در مقام دفاع از خود می گوید: "اقدامی که شد در مقابل توهینی بود که به مردم سراب در لغو سفر وزیر بهداشت شده بود. ما از اصل اتفاق متاسفیم ولی ناچار بودیم برای حقوق مردم واکنش نشان دهیم. ما معتقدیم اگر دوستان تدبیر می کردند به مردم حوزه انتخابیه توهین نمی شد و هم از فرصت استفاده صحیح می کردیم این اتفاقات پیش نمی آمد."

نصیرپور در پاسخ به پرسش که مطرح شده بود "آیا این درگیری، نتیجه ای هم به نفع مردم داشت،" می گوید: "نه، متاسفانه وزیر منطقه را ترک کرد و به اعتراضات ما هم گوش نکرد و بعد هم مطلع شدیم وزیر علایرغم برنامه ریزی قبلی برای دیدار با مردم، ساعتهای بسیار طولانی را در استراحتگاه فرودگاه گذ راندند و حاضر نشد با مردم دیدار کند."

گفته می شود دکتر یعقوبی 6 سال پیش آخرین مدرک دانشگاهی خود را از دانشگاه علوم پزشکی ایران گرفته و با  42 سال سن، از جوانترین روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور است.

 

 


کتک کاری نماینده مجلس رئیس دانشگاه درحضور وزیر+عکس
اخبار روزنامه ها