دانشجويان اجازه نمي‌دهند عامل جريان انحرافی استاندار فارس شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   08 خرداد 1390-29 May 2011بازدید 1596


دانشجويان اجازه نمي‌دهند عامل جريان انحرافی استاندار فارس شود

خبرگزاري فارس: عضو شوراي مركزي دفتر تحكيم وحدت تأكيد كرد: مردم انقلابي و دانشجويان استان فارس اجازه نمي‌دهند جريان انحرافي يك استاندار چشم و گوش بسته و نوكر بي‌چون و چراي مشايي و بقايي را برسر كار بياورد.

مهدي اميريان عضو شوراي مركزي دفتر تحكيم وحدت و دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم‌پزشكي شيراز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، در خصوص اتفاقات اخير استان فارس و تغيير پي‌در‌پي سرپرست استانداري اين استان، گفت: با توجه به تأثيرگذاري ممتاز و نقش‌آفريني استان فارس در مناسبات سياسي، فرهنگي و اجتماعي كشور و عنايت ويژه‌اي كه مقام معظم رهبري به اين استان دارند، ‌جريان انحرافي تمام تلاش خود را در طي چند سال اخير بر اين امر معطوف كرده تا در استان فارس پايگاهي داشته باشد و منويات انحرافي خود را به كرسي بنشاند.

وي افزود: طي چند سال اخير پرچمدار و ليدر اصلي تعداد انگشت‌شمار جريان انحرافي در استان فارس، استاندار سابق اين استان بود كه اكنون مواضعش براي مردم استان فاش شده است.

اين فعال دانشجويي با اشاره به اينكه احمدزاده جزو شاكيان پرونده مفاسد اقتصادي رحيمي بود اما طي معامله‌اي كه با بقايي و مشايي صورت داد، استاندار فارس شد و سريعاً موضع خود را تغيير داد، خاطرنشان كرد: احمدزاده پس از اينكه استاندار فارس شد از حاميان سينه چاك مشايي و بقايي شد.

اميريان در ادامه تصريح كرد: با توجه به اجماع حداكثري براي كنار گذاشتن احمدزاده از استانداري فارس و تأكيد بر لزوم اين تغيير توسط علما، نخبگان و نمايندگان مجلس و در حالي كه سازمان ميراث فرهنگي خالي از مسئول بود، فرصتي پديد آمد تا بقايي و مشايي براي تنها حامي خود در استان فارس پستي پيدا كنند و وي را محترمانه از استان فارس جابجا كنند.

وي با بيان اينكه جريان انحرافي به دليل اينكه در ميان مردم، علما و نخبگان سياسي استان فارس مقبوليتي نداشت، در خصوص نفر جايگزين احمدزاده با مشكل مواجه شد، تأكيد كرد: در حال حاضر بقايي و مشايي سعي دارند معاونان احمدزاده را به عنوان سرپرست استانداري فارس بر سر كار بياورند اما مردم انقلابي اين استان ديگر تحمل نمي‌كنند كه مديريت كلان اين استان به دست سياست‌بازان و جناح‌بازي‌هاي جريان انحرافي بيفتد.

دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم‌پزشكي شيراز بيان داشت:‌ در صدر نخبگان سياسي استان فارس، آيت‌الله ايماني نماينده ولي فقيه در استان فارس تاكنون شجاعانه در مقابل حاميان جريان انحرافي ايستاده است و خطبه‌هاي روز جمعه ايشان در نمازجمعه نشان از حمايت وي از مردم انقلابي فارس دارد.

اميريان افزود: متأسفانه وزارت كشور به پيشنهادات نخبگان سياسي استان فارس در خصوص انتخاب سرپرست استانداري اين استان توجهي نكرد و اين امر نشان مي‌دهد كه از نظر سياست‌هاي كلان جريان انحرافي دچار از هم گسيختگي شده است.

وي با تأكيد بر اينكه مردم انقلابي ودانشجويان استان فارس اجازه نمي‌دهند جريان انحرافي يك استاندار چشم و گوش بسته و نوكر بي‌چون و چراي مشايي و بقايي را برسر كار بياورد، گفت: مردم انقلابي و دانشجويان استان فارس در كنار آيت‌الله ايماني نماينده ولي فقيه در اين استان، در مقابل حاميان جريان انحرافي خواهند ايستاد.


دانشجويان اجازه نمي‌دهند عامل جريان انحرافی استاندار فارس شود

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها