ثبت‌نام اینترنتی اجباری هست یا نیست؟

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   11 خرداد 1390-01 June 2011بازدید 1564


ثبت‌نام «اینترنتی» دانش‌آموزان در مدارس به موضوعی چالش‌بر‌انگیز مبدل‌شده، یک روز می‌گویند ثبت‌نام اینترنتی و روز بعد گفته می‌شود امکان ثبت‌نام غیراینترنتی نیز وجود دارد.

ثبت‌نام در مدارس دولتی از اول تیر‌ماه امسال آغاز می‌شود اما مادر و پدرها با توجه به اظهارات مسئولان آموزش و پرورش بلاتکلیف هستند و نمی‌دانند ثبت‌نام در مدارس به چه شکلی خواهد بود؛ ‌اینترنتی یا روش سنتی. بدون هیچ مقدمه‌ای به ذکر چند نمونه از اظهارات مسئولان وزارت آموزش و پرورش اشاره می‌کنیم: فارس 10 خرداد ساعت 17:12: رئیس مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان اول دبستان باید از مدارس «نام کاربری و رمز عبور» دریافت کنند و با ورود به سایت، ثبت‌نام اینترنتی خود را انجام دهند. همان خبرگزاری 10 خردادساعت:12:40: مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: امکان ثبت‌نام اینترنتی برای تمام دانش‌آموزان در مدارس دولتی و غیردولتی فراهم است اما استفاده از این روش «اجباری و الزامی» نیست.

ایرنا، 9 خرداد 90:‌ مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: «ثبت‌نام همه دانش‌آموزان مدارس دولتی و غیردولتی فقط از طریق سامانه اینترنتی انجام می‌شود.»
برنا، 2 خرداد 90:‌ ابراهیم سحر‌خیز، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: در راستای هوشمند‌سازی مدارس و کار با سیستم‌های الکترونیکی ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دوره‌متوسطه به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود.باشگاه خبرنگاران جوان 3خرداد 90: وزیر آموزش و پرورش گفت: سال قبل ثبت‌نام مدارس اینترنتی بود که امسال با کیفیت بهتری اجرا خواهد شد مگر در مناطقی که با مشکل مواجه باشند که با واسطه اجرا می‌شود.

رعایت دقیق بخشنامه در استان‌ها

به تبع تأکید مسئولان وزارت آموزش و پرورش مسئولان استان‌ها نیز بدون توجه به آماده نبودن زیر‌ساخت‌های محلی اعلام می‌کنند که همه ثبت‌نام باید اینترنتی انجام شود: سه‌شنبه، 27 اردیبهشت، شبکه استانی اردبیل: کلیه ثبت‌نام‌های دانش‌آموزان در مدارس اینترنتی خواهد بود. محمود‌زاد، مدیرکل آموزش و پرورش استان با اعلام این خبر در نخستین جلسه ستاد ثبت‌نام مدارس گفت: برای ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان در مدارس، تمامی مدارس مجهز به کامپیوتر و خط اینترنت می‌شوند و اگر مدرسه‌ای مشکل داشته باشد امکانات اینترنتی در ادارات آموزش و پرورش در اختیار مدیران مدارس قرار خواهد گرفت.

باز هم آمار دقیق وجود ندارد

وزیر آموزش و پرورش، 9 مرداد 89 اعلام کرد: ثبت‌نام اینترنتی مدارس اجباری می‌شود.حاجی‌بابایی گفت: ثبت‌‌نام اینترنتی امسال(89) در شهر تهران و همزمان در سراسر کشور با کد ملی دانش‌آموزان انجام می‌شود، با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، از سال آینده(90) ثبت‌نام اینترنتی در مدارس در سراسر کشور اجباری خواهد شد. وی، یکی از مزایای ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان را داشتن آمار دقیق از شمار دانش‌‌آموزان کشور و جلوگیری از ثبت‌نام همزمان دانش‌آموزان در مدارس دیگر بیان کرد. با توجه به سخنان مسئولان آموزش و پرورش و اینکه الزامی برای ثبت‌نام اینترنتی وجود ندارد، تهیه آمار دقیق از تعداد دانش‌آموزان کشور باز هم به تاخیر می‌افتد و احتمال ثبت‌نام همزمان دانش‌آموزان در مدارس دیگر نیز وجود دارد. با وجود اظهار نظر متناقض مسئولان ارشد وزارت آموزش و پرورش مشخص نیست که امور ثبت‌نام دانش‌آموزان اینترنتی انجام می‌شود یا غیراینترنتی؟آیا بهتر نیست یک نفر در وزارت آموزش و پرورش دراین‌باره اظهار نظر کند تا مردم هم تکلیف خود را بدانند؟


ثبت‌نام اینترنتی اجباری هست یا نیست

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها