مدير روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد: حال دانشجوِی دختر مضروب مطلوب است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   17 خرداد 1390-07 June 2011بازدید 3305


مدير روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد:
حال دانشجوِی دختر مضروب مطلوب است

مدير روابط عمومي دانشگاه فردوسي مشهد حال دانشجوي دختر مضروب دانشگاه فردوسي را مطلوب عنوان كرد.


سيدحسين‌ سيدموسوي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: اخبار و شايعات مندرجه و منتشره در برخي سايت‌ها و رسانه‌ها درباره مشكل پيش آمده براي يكي از دانشجويان دختر دانشگاه فردوسي مشهد را تكذيب مي‌كنيم.
مدير روابط عمومي دانشگاه فردوسي مشهد درباره شرح اين اتفاق گفت: در حدود ساعت 13:30 روز يكشنبه 15 خرداد 90 يكي از خانم‌هاي دانشجو در حوالي ميدان علوم پرديس دانشگاه مضروب شد و چند دقيقه پس از آن، به محض اطلاع يافتن دانشجويان و مسئولان دانشگاه، وي به همراه يكي از دوستانش به خوابگاه و سپس براي اطمينان از سلامتي، به بيمارستان اعزام مي‌شود.
وي افزود: اقدامات به موقع و پيگيري‌هاي مستمر مسئولان دانشگاه سبب شد تا حال دانشجوي مضروب به سرعت رو به بهبودي بگذارد و بنابراين غير از مفقود شدن برخي لوازم همراه، هيچ‌گونه مشكل قابل ذكري براي نامبرده پيش نيامده است.
سيدموسوي اظهار داشت: مطالب مندرج در برخي رسانه‌ها در اين‌باره، عموما برپايه حدسيات و متاسي از شايعات بي‌اساس است.
در اين راستا دانشگاه فردوسي بيانيه‌اي صادر كرد.
در اين بيانيه آمده است: انتشار خبري مبني بر بستري شدن يك دختر دانشجو به دليل ضرب و شتم در روز 15 خرداد، احساسات به حق جمعي از دانشجويان را برانگيخت كه در ساعات پاياني شب اعتراض خود را به مسئولان به دليل كوتاهي در تامين امنيت دانشگاه اعلام دارند.
اين بيانيه مي‌افزايد: تشكل‌هاي اسلامي دانشگاه لازم مي‌دانند نكاتي چند را در مورد اين وقايع به استحضار عموم دانشجويان و مسئولين ذي ربط برسانند.
با وجود اين كه مطابق اظهارات خانواده دانشجوي مضروب و نظر پزشكان مربوطه، موضوع هتك حرمت فرد مذكور به طور قطع منتفي شده است، كوتاهي مسئولان دانشگاه درباره اطلاع رساني اين مسئله به هيچ عنوان پذيرفتني نبوده و مديران مربوطه، خاصه مسئولين حراست بايد هرچه سريع‌تر با روشنگري در زمينه اين مسئله به فضاي ابهام‌آلود موجود خاتمه دهند.
اين بيانيه مي‌افزايد: در خلأ خبري موجود، فرصتي در اختيار رسانه‌هاي معاند و بيگانه قرار گرفت تا با دروغ پردازي و شايعه پراكني، ضمن سوء‌استفاده از احساسات پاك دانشجويان، به اتهام زني‌هاي بي‌پايه و اساس هميشگي خود نسبت به نظام اسلامي بپردازند.
در اين بيانيه‌ آمده است: گذشته از كيفيت و جزئيات نحوه رخ دادن اين حادثه، مشكلات و نارسايي‌هاي حراستي و امنيتي دانشگاه در ابعاد گوناگون غيرقابل انكار بوده و امنيت و آرامش دانشجويان دانشگاه را تا حد زيادي تحت تاثير قرار داده است.
اين بيانيه مي‌افزايد: نبود نظارت دقيق بر ورود و خروج افراد به دانشگاه، فقدان پوشش صحيح محوطه دانشگاه توسط انتظامات كه آسيب‌هاي متعدد مالي، اخلاقي و اجتماعي را متوجه دانشجويان كرده است، ناكارآمدي دوربين‌هاي نصب شده در سطح دانشگاه در بهبود وضع امنيت دانشگاه، نبود نظارت بر وضعيت ظاهري و موضوع حجاب و عفاف در دانشگاه با وجود اعتراضات مكرر دانشجويان و مواردي متعدد ديگري از اين دست در اين زمينه قابل ذكر است.
اين بيانيه بيان مي‌كند: هر سال با نزديك شدن به ايام خرداد ماه، شاهد اجراي سناريوهاي كهنه و نخ نماي برخي جريانات منحرف سياسي براي ملتهب نمودن فضاي كشور هستيم، حادثه اخير نيز با توجه به كثرت شايعات موجود در اين رابطه و رد و بدل شدن پيامك‌هاي متعدد با محتواي غيرواقعي كه با هدف تحريك دانشجويان منتشر مي‌شد در همين راستا قابل ارزيابي است.
اين بيانيه مي‌افزايد: اشخاص و گروه‌هايي كه كمترين اهميتي براي آبروي انسان‌ها قائل نيستند بار ديگر در اين ماجرا تلاش كردند تا با شايعه پراكني و انتشار دروغ‌هاي شرم آور، از اين ماجرا سوژه‌ اي براي ايجاد اغتشاش در دانشگاه بسازند.
اين بيانيه تصريح كرده است: طنز تلخ ماجرا اينجاست كه امروز همان افرادي كه سال‌ها ضمن تضعيف حراست و انتظامات، خواهان جمع آوري دوربين‌ها و فقدان حضور نيروهاي انتظامات در سطح دانشگاه بودند، اكنون به ضعف حراست و كمبود دوربين‌هاي نصب شده معترضند! اما دست اين عده مدت‌هاست كه براي جماعت دانشجو رو شده و نظرات مضحكشان خريداري ندارد.
در چنين فضايي لازم است كه تمام دانشجويان با هوشياري كامل، مانع استفاده فرصت طلبان از خواسته‌هاي بر حق صنفي خود شده، و از لوث شدن و آلوده شدن مسئله به اغراض سياسي جلوگيري كنند.
اين بيانيه مي‌افزايد: اما نكته آخر آنكه بروز مشكلات امنيتي و انضباطي در دانشگاه مستقيما به مسائل فرهنگي بر مي‌گردد هرگاه در تربيت جامعه، نهادهاي فرهنگي كاهلي كنند آنگاه است كه نهاد امنيتي و انضباطي ناچار به برخورد مي‌شوند.
مسئولان دانشگاه بايد فكري جدي براي معضلاتي همچون بد حجابي و روابط خارج از عرف بعضي از دختران و پسران بكنند، چرا بايد امروز نام دانشگاه فردوسي در رسانه‌ها به جاي آنكه به عنوان يك الگوي فرهنگي برده شود با عناويني همچون مراسم رقص و پايكوبي در جشن خوابگاه‌ها مطرح شود.

در نخستين گام، برخورد مناسب فرهنگي با اين دست مشكلات، و در گام بعد، برخورد انضباطي با خاطيان مي‌تواند جلوي تكرار چنين حوادثي را بگيرد.


مدير روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد حال دانشجوِی دختر مضروب مطلوب است

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها