امضاي تفاهم‌نامه دانشگاه صنعتي شريف با شهرداري در راستاي مديريت پسماند و بهداشت محيط

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   28 خرداد 1390-18 June 2011بازدید 1355مديريت منابع انساني و پشتيباني دانشگاه و شهرداري منطقه ۲، تفاهم‌نامه‌اي در خصوص مديريت پسماند و تفکيک پسماندهاي خشک و تر امضاء کردند.

با امضاي اين تفاهم‌نامه از اول تيرماه سال جاري بحث تفکيک زباله‌هاي خشک و تر به شکل جدي‌تري اجرا خواهد شد.

در همين خصوص با آقايان حسيني (سرپرست اداره خدمات عمومي دانشگاه) و ايزدخواه (کارشناس زيباسازي دانشگاه) گفت وگويي ترتيب داديم تا در خصوص اين تفاهم‌نامه و اقدامات صورت گرفته اطلاعاتي را کسب نماييم.

سرپرست اداره خدمات عمومي دانشگاه در ابتدا تفکيک زباله‌هاي خشک و تر را موضوعي مهم دانست و گفت: بحث تفکيک زباله‌هاي خشک و تر و بازيافت دوباره اين زباله‌ها مسلما در وضعيت بهداشتي دانشگاه تأثير بسزايي خواهد داشت.

وي افزود: با توجه به اينکه دانشگاه يک مرکز آموزشي است و زباله خشک که اصلي‌ترين آن کاغذ و مقوا مي‌باشد، به مقدار فراواني توليد مي‌شود، با تلاشي که صورت پذيرفت و هماهنگي‌هايي که با شهرداري منطقه ۲، اداره بازيافت انجام شد بحث تفکيک زباله‌ها اجرايي گرديد.

حسيني در ادامه خاطر نشان کرد به منظور عملياتي‌تر شدن اين طرح، سطل‌هاي زباله‌اي مربوط به پسماندهاي خشک در واحدهاي کوچک‌تر دانشگاه مانند دانشکده‌ها، حوزه‌هاي ستادي، خوابگاه‌ها و ... تعبيه مي‌شود، همچنين در جلسه توجيهي که در روز پنج شنبه هفته گذشته برگزار گرديد، به پرسنل خدماتي، آموزش‌هايي توسط مسئولين اداره بازيافت شهرداري منطقه ۲ داده شد.

وي همچنين از پيگيري و نظارت اداره خدمات عمومي در اين خصوص خبر داد و گفت: اکنون ۱۱ سطل بازيافت ۶۶۰ و ۱۱۰۰ ليتري در سطح دانشگاه و ۱۵ سطل نيز در سطح خوابگاه‌ها توزيع گرديده، همچنين ۲۴۷ سطل بازيافت به زودي در واحدهاي مختلف دانشکده توزيع مي‌شود که پس از اجراي کامل طرح، نظارت بر فعاليت درست نيروهاي خدماتي در اين خصوص و ... صورت خواهد پذيرفت.

حسيني افزود: ناظرين اداره خدمات عمومي با همکاري دانشکده‌ها و واحدهاي مستقر در دانشگاه و همکاري خود پرسنل خدماتي، شرح وظايف هفتگي را براي پرسنل تعيين کرده‌اند که نظارت بر مبناي همين شرح وظايف صورت مي‌گيرد.

سرپرست اداره خدمات عمومي دانشگاه در خاتمه صحبت‌هاي خود، مکانيزه کردن جمع‌آوري زباله‌ها را اقدامي مهم دانست و بر همکاري تمام پرسنل دانشگاه تأکيد کرد.

در ادامه مجتبي ايزدخواه (کارشناس زيباسازي دانشگاه) با اشاره به اينکه هيچ محيط دانشگاهي تاکنون اقدام به اجراي چنين طرحي نکرده است گفت: خوشبختانه دانشگاه صنعتي شريف در اين مورد نيز همانند ديگر طرح‌هاي اجرايي، پيشتاز بوده است و براي اولين بار در محيط‌هاي فرهنگي اين طرح به اجرا در آمده است.

ايزدخواه با اشاره به اينکه اجراي اين طرح تنها مختص نيروهاي خدمات دانشگاه نيست گفت: در خصوص اجراي درست اين طرح، ما در حال تهيه بروشورهايي براي کارکنان، اساتيد و دانشجويان هستيم تا اين عزيزان را نيز از اهميت اين طرح آگاه سازيم تا همکاري آنان را در اين طرح بيشتر ببينيم.

وي در ادامه خاطر نشان کرد که براي بازيافت پسماندهاي تر نيز برنامه‌هايي داريم که اکنون در مرحله بررسي مي‌باشد تا بتوانيم با همکاري شهرداري و اداره بازيافت، پسماندهاي تر را نيز بازيافت کنيم.

ايزدخواه در پايان خاطر نشان کرد؛ درآمدي که دانشگاه از اجراي اين طرح کسب مي‌کند صرف اجراي همين طرح و پرسنل خدماتي مجري طرح خواهد شد.


مديريت پسماند و بهداشت محيط

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها