جاسبي در واكنش به دانشجويان: موظف به پاسخگويي نيستم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   03 تیر 1390-24 June 2011بازدید 1967


در حاشيه جلسه رئيس دانشگاه آزاد با دانشگاهيان بروجرد
جاسبي در واكنش به دانشجويان: موظف به پاسخگويي نيستم

عبدالله جعفرعلي جاسبي از روز گذشته در دانشگاه آزاد واحد بروجرد حضور پيدا كرده است كه ضمن كنسل شدن امتحانات پايان ترم اين دانشگاه، رئيس دانشگاه آزاد در جلسه‌اي از پاسخ‌گويي به دانشجويان سر باز زد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، عبدالله جعفر‌علي جاسبي رئيس دانشگاه آزاد از روز گذشته چهارشنبه يك تير براي افتتاح چند پروژه عمراني به دانشگاه آزاد واحد بروجرد عزيمت كرده است كه سفر دوروزه جاسبي به اين شهر تاكنون حاشيه‌هاي بسياري در پي داشته و جو دانشگاه آزاد بروجرد را ملتهب كرده است.

دانشگاه آزاد بروجرد همان‌طور كه در سايت خود نيز درج كرده است كليه امتحانات روز پنج‎شنبه 2 تير اين دانشگاه را به روز چهارشنبه 15 تير و در همان ساعت مقرر تغيير داده تا حضور جاسبي در اين دانشگاه با فراغ‎بال انجام شود.

روز گذشته يكي از خبرگزاري‌ها خبر مربوط به لغو امتحانات دانشگاه آزاد واحد بروجرد به دليل حضور جاسبي در اين دانشگاه را منتشر كرد كه امروز احمد سيف رئيس دانشگاه آزاد واحد بروجرد اين خبر را تكذيب كرد اما جالب اين است كه هنوز سايت اين دانشگاه موكول شدن امتحانات امروز را در صفحه خود دارد و هنوز حذف نكرده است.

پيش از اين دانشجويان دانشگاه آزاد واحد بروجرد از مسئولان اين دانشگاه درخواست كرده بودند تا به دليل حضور در مراسم معنوي اعتكاف يكي از امتحانات در روز شنبه هفته گذشته را به روز ديگري موكول كنند كه مسئولان دانشگاه مخالفت كردند اما با حضور جاسبي در اين دانشگاه امتحانات اين دانشگاه به راحتي به روز ديگري موكول شد.

صبح امروز اعضاي هيئت علمي، كاركنان و جمعي از دانشجويان دانشگاه آزاد واحد بروجرد به صورت گزينشي با عبدالله جعفرعلي جاسبي جلسه‌اي داشتند كه اين جلسه با حاشيه‌هاي ويژه‌اي همراه بود.

يكي از دانشجويان دانشگاه آزاد واحد بروجرد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، در تشريح حاشيه‌هاي اين جلسه گفت: در اين جلسه حدود 500 نفر از دانشگاهيان دانشگاه آزاد بروجرد حضور داشتند و رئيس دانشگاه آزاد به سخنراني پرداخت كه يكي از دانشجويان با برخاستن از جاي خود اعلام داشت كه از جاسبي سؤالي دارد اما رئيس دانشگاه آزاد با برخوردي تحكم‌آميز به اين دانشجو تأكيد كرد كه بر جاي خود بنشيند.

پس از اتمام سخنراني جاسبي، جمعي از دانشجويان به رئيس دانشگاه آزاد اعلام كردند كه از وي سؤالي دارند كه در نهايت جاسبي مجبور شد نماينده اين دانشجويان را به روي سن دعوت كند و پس از آن جاسبي اعلام كرد كه اين سؤالات نبايد ميان حاضران مطرح شود و وي را به گوشه‌اي از سن برد اما نماينده اين دانشجويان تأكيد داشت كه بايد سؤال وي ميان حاضران مطرح و جاسبي به آن پاسخ دهد كه جاسبي نيز اعلام كرد: "بنده موظف به پاسخ‌گويي شما نيستم " و در نهايت اين دانشجو در اعتراض به اين اقدام جاسبي سؤال خود را مطرح نكرد.

اين دانشجو در ادامه تصريح كرد: مقام معظم رهبري در فرصت‌هاي مختلف دانشجويان را به حضور مي‌پذيرند و دانشجويان مي‌توانند آزادانه به بيان ديدگاه‌هاي خود بپردازند اما رئيس دانشگاه آزاد خود را موظف به پاسخ‌گويي به دانشجويان نمي‌بيند و محافظان وي بدترين برخورد را با دانشجوياني كه قصد داشتند از جاسبي سؤال كنند، روا داشتند.

دانشجوي دانشگاه آزاد واحد بروجرد تأكيد كرد: از هنگامي كه رئيس دانشگاه آزاد وارد دانشگاه ما شده است التهاباتي در اين دانشگاه ايجاد شده و نه تنها امتحانات دانشجويان با مشكل و وقفه‌هايي مواجه شده بلكه ميان دانشجويان اين ناراحتي پيش آمده كه رئيس دانشگاه آزاد از پاسخ‌گويي به دانشجويان سرباز مي‌زند.

براساس اين گزارش، قرار است عبدالله جعفرعلي جاسبي بعدازظهر امروز پنج‎شنبه در دانشگاه آزاد واحد درود نيز حضور پيدا كند و چند پروژه عمراني را در اين دانشگاه افتتاح كند.


جاسبي در واكنش به دانشجويان موظف به پاسخگويي نيستم

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها