گروه‌های خبری و تحلیلی «علم و فناوری» در رسانه‌ها راه‌اندازی می‌شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   04 تیر 1390-25 June 2011بازدید 1118


پرویز کرمی مدیر کل ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از توافقات اولیه با رسانه‌ها برای راه‌اندازی بخش‌های ویژه خبر و تحلیل در زمینه علم و فناوری خبر داد.

پرویز کرمی مشاور و مدیر کل ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان در گفتگویی با خبرنگار مهر درباره اهم فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای این اداره کل اینگونه گفت: در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هدفمان این است که تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر توجه به دانش و فناوری را محقق کنیم.

وی ادامه داد: ایشان تاکید داشته‌اند که گفتمان دانش و فناوری لازم است گفتمان قالب جامعه باشد و از آنجا که این دهه نیز دهه پیشرفت نام گرفته است ما بر خود لازم دیدیم که در موضوع ترویج، ماندگاری و اطلاع‌رسانی در این زمینه حرکت مشهودتری نسبت به قبل داشته باشیم.

مدیر کل ارتباطات و اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه در این مسیر تعامل با رسانه‌ها در دستور کار قرار گرفته است، توضیح داد: مجموعه همکاری‌هایی را با رسانه‌ها از مطبوعات و خبرگزاری‌ها تا رسانه ملی، آغاز کرده‌ایم که بتوان تاکیدات رهبری مبنی بر ارتقا نقش نخبگان و جذب و ماندگاری آنها در عرصه‌های اجتماعی کشور را با کمک رسانه‌ها محقق کرد.

کرمی افزود: با توجه به ظرفیت ملی موجود در رسانه‌ها می‌توان از مسیر اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی نتایج موثرتری در زمینه نهادینه کردن دانش و فناوری در کشور و همچنین توجه به نخبگان به دست آورد و در همین راستا جلسه‌هایی با مدیران مسئول خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های مختلف داشتیم تا بتوان صفحات و گروه‌های خبری ویژه علم و فناوری در رسانه‌ها ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه گفتگوهای اولیه به نتیجه رسیده است، گفت: همچنین در نظر داریم کلاس‌های آموزشی برای دست‌اندرکاران رسانه برپا کنیم که ضمن ارتقای علمی آنها بتواند به تربیت نیروهای تخصصی رسانه‌ای در زمینه علم و فناوری منجر شود که برپایی آنها تا پایان سال محقق می‌شود.

مدیرعامل سابق خبرگزاری برنا اضافه کرد: در حال حاضر برخی رسانه‌ها گروه‌ها و صفحات خبر و تحلیل ویژه علم و فناوری دارند ولی به دلیل اهمیت موضوع باید به سمتی برویم که همه رسانه‌ها به این موضوع بپردازند و همه روزنامه‌ها هم چنین صفحاتی آنهم از نوع روزانه داشته باشند.

کرمی در پایان تاکید کرد: یکی دیگر از اهداف ما این است که به سمتی برویم تا از علم تولید ثروت شود و دستیابی به چنین نقطه‌ای بدون کمک رسانه‌ها برای فرهنگسازی محقق نخواهد شد.


گروه‌های خبری و تحلیلی علم و فناوری

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها