دانشكده صنعت ‌و معدن چرا بي‌‌دليل غيرفعال است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   07 تیر 1390-28 June 2011بازدید 1683


به گزارش خبرگزاري فارس از چرام، شكرالله امامي در جمع اصحاب رسانه، جريان اطلاع‌رساني را در جامعه اسلامي ايران پويا دانست و اظهار داشت: مطبوعات و رسانه با انتقاد سازنده مي‌توانند به رشد و پيشرفت جامعه كمك كند. 
وي افزود: مسئولان نبايد از انتقادات سازنده رسانه و مطبوعات ناراحت و دلگير شوند، بلكه بايد با درس گرفتن از آن‌ها زمينه را براي حضور فعال خود در جامعه فراهم و از فرصت‌ها به‌درستي استفاده كنند. 
فرماندار چرام در ادامه تصريح كرد: انتقاد عاملي براي اصلاح مديريت‌ها بوده و بايد از آن در جهت نيل به اهداف و ارزش‌ها استفاده كرد. 
امامي در ادامه با اشاره به ظرفيت‌هاي شهرستان چرام گفت: شهرستان چرام داراي دو بخش و چهار دهستان و جمعيتي بالغ بر 50 هزار نفر بوده و شرايط متفاوت آب و هوايي گرمسيري و سردسيري دارد.
وي به طبيعت بكر و دست نخورده اين شهرستان اشاره كرد و گفت: وضعيت خاص و توپوگرافي زيباي آن كه آبشارها و باغات زيبايي همچون آبشار المون، چشمه سركرته، باغ چشمه بلقيس و باغ عمران را در خود جاي داده، زمينه لازم را براي توسعه گردشگري و بهره‌برداري از ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي موجود طلب مي‌كند. 
فرماندار چرام به وجود با ارزش معادن فسفات و بوكسيت در چرام اشاره كرد و افزود: 17 سال است كه معدن فسفات در شهر چرام آغاز به‌كار كرده ولي تاكنون به دلايل مختلف اين پروژه به سرانجام نرسيده بود. 
اين مسئول افزود: تا اين‌كه امسال قرارداد راه‌اندازي آن با شركت آيرما بسته شد و در آينده نزديك كار بهره‌برداري از آن در چرام آغاز مي‌شود. 
امامي با ابراز نگراني از معلوم نشدن تكليف دانشكده صنعت و معدن چرام از سوي دانشگاه ياسوج گفت: دانشگاه صنعت و معدن چرام كه ساختمان فيزيكي آن پيشرفت 80 درصدي داشته، چند سالي هست كه بايد در اين شهر به جذب نيرو و دانشجو مي‌پرداخت، ولي به دلايل مختلف، از سوي دانشگاه ياسوج اين كار آغاز نشده است. 
وي با بيان اين‌كه وجود دانشگاه موجب بروز تحولات بسياري در اين شهر است، گفت: راه‌اندازي دانشگاه صنعت معدن در اول سال تحصيلي جديد ضروري بوده و دانشگاه ياسوج بايد نسبت به آن اقدام عاجل كند. 
وي استقلال دانشگاه پيام‌نور را در جهت نيل به اهداف تربيتي و آموزشي ضروري دانست و گفت: استقلال اين دانشگاه در هفته‌هاي گذشته زمينه جذب و رشد نيروي انساني و آموزشي اين دانشگاه را فراهم كرد كه اين مركز آموزش عالي بايد محور تحول و توسعه چرام قرار گيرد. 
امامي افزود: شهرستان چرام يكي از مناطق حاصلخيز در بحث كشاورزي بوده كه در زمينه كاشت و برداشت برنج و ديگر محصولات كشاورزي، از رتبه ممتازي در سطح استان و كشور برخوردار است. 
وي يادآور شد: طرح توسعه مناطق كشاورزي در دشت‌هاي جمال‌الدين سرفارياب در وسعتي 250 هكتاري و اعتبار 500ميليون توماني و دشت شمس‌آباد چرام با وسعت 700 هكتاري با اعتباري بالغ بر 6 ميليارد توماني در دست اقدام است كه به زودي به بهره‌برداري مي‌رسند. 


غیر فعال شدن دانشکده صنعت و معدن

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها