شائبه اختصاص یک بورس مالزی به آشنایان دیپلماته

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   18 تیر 1390-09 July 2011بازدید 1367


شائبه اختصاص 200 بورس تحصیلی البخاری مالزی به دوستان و آشنایان دیپلماتهای ایرانی در مالزی با واکنش اینچنینی معاون دانشجویی وزیر علوم روبرو شد: "ما هم اخباری در مورد بورس البخاری شنیدیم. آن را دنبال می کنیم تا در راه صحیح تری برود."

به گزارش خبرنگار مهر، پنجمین گردهمایی دانشجویان فعال ایرانی در خارج کشور که در مجتمع آموزشی فرهنگی آدینه با حضور جمعی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج کشور و محمود ملاباشی معاون دانشجویی وزیر علوم برگزار شد با سوال‌هایی از سوی این دانشجویان همراه بود.

یکی از دانشجویان درباره آنچه که تحت عنوان اختصاص ناروا و غیرعادلانه "بورس البخاری" مطرح می‌کرد از معاون دانشجویی وزیر علوم سوال کرد. این دانشجو که می‌گفت بنیاد البخاری در مالزی 200 بورسیه تحصیلی برای ایرانیان در نظر گرفته بوده است، ادعا کرد این بورسیه‌ها به نزدیکان و آشنایان و مرتبطان با دیپلمات‌های شاغل در مالزی اختصاص پیدا کرده است.

محمود ملاباشی در پاسخ به اظهارات این دانشجو گفت: "به عنوان یک مسئول بالاتر در امور بورس وزارت علوم، در وزارت علوم هیچ گونه اطلاعی به صورت قانونی و کتبی و از نظر تعداد و تخصص و ... از بورس البخاری نداشته و ندارم. اگر موسسه البخاری 200 بورس تحصیلی در اختیار دولت جمهوری اسلامی ایران گذاشته است آن بورسها باید در اختیار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گیرد."

معاون دانشجویی وزیر علوم در عین حال گفت: "ما هم اخباری در مورد بورس البخاری شنیدیم. آن را دنبال می کنیم تا در راه صحیح تری برود."

وی افزود: "مجموع بورس دول که در اختیار دولت جمهوری اسلامی ایران گذاشته می شود 200 مورد است. 300 تا 350 بورس نیز جمهوری اسلامی ایران در اختیار کشورهایی قرار می دهد که این 200 بورس را در اختیارمان قرار داده اند."

به گزارش مهر، ملاباشی در پاسخ به سوال دانشجوی دیگری درباره در نظر گرفتن تخصص و تعهد برای اعطای بورس تحصیلی به افراد گفت: "مسئول هستیم که ببینیم بیت المال در اختیار چه کسی قرار می گیرد و تمام توان استعدادی مان را به کار می گیریم تا وظیفه شرعی مان را انجام دهیم و افرادی که تخصص و تعهد را توأمان دارند برای بورس به خارج از کشور اعزام کنیم."

معاون دانشجویی وزیر علوم افزود: "حتماً متخصص غیرمتعهد نمی خواهیم. یعنی اگر فردی در تخصصی بالاترین درجه را داشته باشد اما متعهد نباشد آن را نمی خواهیم. از طرف دیگر حتماً متعهد بیسواد هم نمی خواهیم."


بورس مالزی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها