افكار عمومی ادامه رياست جاسبی بر دانشگاه ‌آزاد را نمی پذيرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   25 تیر 1390-16 July 2011بازدید 1665


افكار عمومی ادامه رياست جاسبی بر دانشگاه ‌آزاد را نمی پذيرد

مدير مؤسسه مطالعات و تدوين تاريخ معاصر ايران گفت: به طور قطع افكار عمومي رياست وي را در اين دانشگاه نمي‌پذيرند لذا اگر كسي به دنبال بسترسازي براي رياست وي باشد در جامعه و بين دانشگاهيان فردي منفور جلوه مي‌كند.

عباس سليمي‌نمين در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اروميه اظهار داشت: برخي از وزيران به دليل نفوذ جريان انحرافي در دولت فرصت خدمت كردن به مردم را از دست دادند ولي هنوز اين افراد شخصيت‌هاي قابل احترامي هستند كه با وجود عدم توفيق در خدمت‌رساني بين دولتمردان مي‌توانند در عرصه جديدي به نام مجلس حاضر شوند.

وي افزود: جريان اصو‌‌لگرايي اصيل براي جامعه جاذبه زيادي دارد و فرصت‌هاي زيادي را براي كار كردن فراهم مي‌كنند لذا اين قبيل افراد مي‌توانند با ورود به مجلس در زمينه‌هاي مختلف براي رفاه حال مردم تلاش كنند.

اين مسئول خاطرنشان كرد: برخي از مسائل شايسته نيروهاي اصولگرا نيست به‌ طوري كه نيروهاي اصولگرا بايد بر‌اساس مقتضيات زمان و با توجه به مصالح ملت گام بردارند بر اين اساس بايد از منافع شخصي و گروهي خود چشم‌پوشي كنند.

وي در ادامه سخنان خود گفت: اصولگرايان طيف وسيعي از جامعه تشكيل مي‌دهند به طوري كه در آن افراد مختلف با سلايق فكري گوناگون وجود دارد لذا اين افراد بايد در راستاي صيانت از جايگاه خود اصولگرايي را نبايد در شعار مطرح كنند بلكه بايد در عمل نيز مباني اين رويكرد سياسي را پيگيري كنند.

سليمي نمين يادآور شد: با توجه به اينكه اصولگرايان در بين مردم جايگاه خوبي دارند به نظر مي‌رسد در انتخابات مجلس پيش‌رو بخش خوبي از آراي ملت را از آن خود كنند منوط بر اينكه در مسائل پيرامون مديريت دقيق و علمي داشته همچنين وارد اختلاف‌ها و تنش‌هاي موجود بين مدعيان وارد نشوند.

وي برخي از اصولگرايان در دوره‌هاي گذشته را اوصو‌لگرا خواند و تاكيد كرد: برخي با در دست گرفتن اين عنوان به مجلس راه يافتند و از اين عنوان سوءاستفاده‌هاي زيادي كردند ولي اگر اصولگرايان واقعي آرمان‌هاي خود را فداي دعواهاي كاذب و خودخواهي نكنند در انتخابات توفيق قابل توجهي شامل حال آنها مي‌شود.

*جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي نمي‌شود

وي در ارتباط با اين موضوع كه يكي از نمايندگان مجلس جاسبي را به عنوان رئيس جديد دانشگاه آزاد اسلامي معرفي كرده است، يادآور شد: در جامعه و بين مردم در ارتباط با تخلفات جاسبي اطلاعات زيادي منتشر شده است و به طور قطع افكار عمومي رياست وي را در اين دانشگاه نمي‌پذيرند لذا اگر كسي به دنبال بسترسازي براي رياست وي باشد در جامعه و بين دانشگاهيان فردي منفور جلوه مي‌كند.

اين كارشناس مسائل سياسي اظهار داشت: هيچ مرجعي نمي‌تواند نسبت به تخلفات اين شخص بي‌اعتنا باشد حتي شوراي انقلاب فرهنگي در صورت رأي دادن به اين شخص اعتبار خود را از دست مي‌دهد بر اين اساس همه مسئولان نسبت به مسائل رخ داده در دانشگاه واقف و حساس هستند.

وي تصريح كرد: البته برخي افراد از امكانات دانشگاه به شكل نادرستي بهره‌مند شدند لذا ممكن است در مقام جبران و اداي دين نسبت به جاسبي برآيند ولي مقابل اين قبيل افراد بايد ايستاد.


افكار عمومی ادامه رياست جاسبی دانشگاه ‌آزاد نمی پذيرد

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها