تبیین مسئله ولایت فقیه در دانشگاههای کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   16 امرداد 1390-07 August 2011بازدید 1297


قم - خبرگزاری مهر: نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری خواستار تبیین مسئله ولایت فقیه در دانشگاه‌های کشور شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد مومن، شامگاه شنبه در مراسم افتتاحییه طرح ضیافت اندیشه ویژه اساتید دانشگاه‌های استان قم که در تالار شهید بهشتی دانشگاه قم برگزار شد‌، در سخنانی با بیان اینکه طرح ضیافت اندیشه برای اولین بار در سطح کشور اجرا می‌شود اظهار داشت: قطعا اجرای این طرح منشأ آثار خوبی خواهد بود و آشناکردن بیشتر اساتید نسبت به رسالت آنها در ایجاد دانشگاه‌های اسلامی موثر است و در واقع پیشبرد اساتید، پیشبرد و ارتقاء دانشجویان است.

وی برگزاری چنین دوره‌هایی را ضروری خواند و عنوان داشت: یکی از موضوعاتی که در این دوره‌ها باید به آن توجه شود تبیین مسئله ولایت فقیه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: تمام دست اندرکارانی که در اجرای این طرح مشارکت دارند به نوعی در حال عبادتند و اینگونه طرح‌ها باید بیش از این و در طول سالیان متمادی اجرا شود چرا که هم برای دنیا و هم آخرت ما مفید خواهد بود.

وی در ادامه به تلاش‌های آیت الله قاضی در احداث دانشگاه قم اشاره کرد و افزود: در آن زمان این زمین‌های موات توسط ایشان خریداری شد و در اختیار دانشگاه قرار گرفت و ایشان در این راستا تلاش بسیار کرد و هیچ توقعی نیز نداشت و امروز هم دست‌اندکاران دانشگاه این مسیر را ادامه می‌دهند.

فضیلت ماه مبارک رمضان از زبان پیامبر اکرم(ص)

آیت الله مومن در بخش دیگری از سخنان خود به خطبه پیامبر اکرم(ص) که در اواخر ماه شعبان و یا اوایل ماه مبارک رمضان در خصوص اهمیت ماه رمضان ایراد فرمودند اشاره کرد و اظهار داشت: در این خطبه مطالب ارزنده‌ای وجود دارد که موجب تغییرات معنوی خوبی برای انسان می‌شود و انسان را به معنویت نزدیک می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: پیامبر(ص) در خصوص ویژگی‌های ماه مبارک رمضان فرمود، ماهی به سوی شما روی آورده است که با مغفرت و رحمت همراه است و بنای آن بخشش گناه گنهکاران است.

وی افزود: در نگاه پیامبر(ص) این ماه با فضیلت‌ترین ماه‌ها است و روز‌ها و شب‌های آن ارزشمند‌ترین روز‌ها و شب‌ها است.
آیت الله مومن افزود: پیامبر(ص) وعده داده است در این ماه اعمال مورد قبول قرار خواهد گرفت و نفس کشیدن مومنان تسبیح به حساب می‌رود و خواب ما عبادت می‌شود و دعا‌هایمان نیز مورد اجابت پروردگار قرار می‌گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: پیامبر(ص) در این خطبه تاکید کردند که باید با نیت صادق و راستین و با دلی پاک خدا را بخوانیم و در این ماه روزه بگیریم و قران را تلاوت کنیم و انسان بدبخت کسی است که در این ماه از آمورزش خداوند محروم شود.


مسئله ولایت فقیه در دانشگاههای کشور

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها