سؤال مجلس از جاسبي درباره تعامل دانشگاه آزاد با جريان انحرافي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   17 شهریور 1390-08 September 2011بازدید 2278سؤال مجلس از جاسبي درباره تعامل دانشگاه آزاد با جريان انحرافي


جاسبیعضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس گفت: نمايندگان مجلس با دعوت از جاسبي به مجلس خبرهايي در خصوص تعاملات دانشگاه آزاد با جريان انحرافي را بررسي مي‌كنند.
خبرگزاری فارس: سؤال مجلس از جاسبي درباره تعامل دانشگاه آزاد با جريان انحرافي

نورالله حيدري دستنايي عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، در پاسخ به اين سؤال كه در ضيافت افطاري كه رئيس دانشگاه آزاد براي جمعي از نمايندگان مجلس ترتيب داده بود، نمايندگان منتقد نتوانسته بودند مطالب انتقادي خود را با جاسبي مطرح كنند و شما در مصاحبه‌‌اي اعلام كرديد جاسبي را براي پاره‌اي از توضيحات به مجلس دعوت مي‌كنيم. آيا هنوز پيگير اين موضوع هستيد؟ گفت: با توجه به اينكه مجلس شوراي اسلامي به تعطيلات برخورد كرده، دعوت از رئيس دانشگاه آزاد به مجلس نيز به تعويق افتاده است.

وي افزود: پس از تعطيلات مجلس شوراي اسلامي، دعوت از جاسبي به مجلس جزو پيشنهادات نمايندگان خواهد بود.

حيدري در پاسخ به اين سؤال كه آيا پيشنهاد حضور جاسبي در مجلس را به عباسپور رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس داده‌ايد گفت: بله.

نماينده مردم اردل و فارسان در مجلس در پاسخ به اين سؤال كه آيا احتمال دارد عباسپور از دعوت جاسبي به مجلس استقبال نكند، تصريح كرد: خير. عباسپور در اين خصوص مقاومت نكرده است و اعلام داشت كه طبق معمول، كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس مسئولان دانشگاهي مختلفي را به مجلس دعوت مي‌كند و دعوت از جاسبي به مجلس نيز جزو برنامه‌هاي اين كميسيون است.

اين نماينده مجلس در پاسخ به اين سؤال كه سؤالات نمايندگان مجلس از جاسبي چه خواهد بود؟ اظهار داشت: روند كاري در كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اين است كه در ابتدا گزارشي از دعوت‌كنندگان دريافت مي‌كنند و نقدهايي كه اعضاي كميسيون به مسئول دانشگاهي دارند را انتقال مي‌دهند.

وي افزود: رويكرد و دليل دعوت از جاسبي به مجلس اين نيست كه بخواهيم دانشگاه آزاد را زير سؤال ببريم، بلكه دليل نمايندگان مجلس مبني براين دعوت اطلاع‌گيري، دريافت و انتقال نقطه نظرات براي بهبود فعاليت‌هاي دانشگاهي است. نمايندگان مجلس با كسي دشمني ندارند. عباسپور در خصوص پيام‌نور مطالبي عنوان كرد كه از روي دلسوزي بود اما متأسفانه حمل به برخي قضايا شد.

حيدري خاطرنشان كرد: نگاه ما به دانشگاه آزاد انتقامي نيست، بلكه انتقادي است و به منظور رفع برخي كاستي‌ها انتقاد مي‌كنيم. قاعدتاً نمايندگان بر روي كيفيت دانشگاه آزاد از جاسبي سؤال دارند كه بايد توضيحات وي را شنيد.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس تصريح كرد: نمايندگان در خصوص هزينه‌هايي كه دانشگاه آزاد دريافت كرده و آن را مصرف مي‌كند سؤال دارند. رعايت ميزان ارزش‌هاي اسلامي در دانشگاه آزاد و ميزان نقش و تأثير جريان فتنه و انحرافي با دانشگاه آزاد از ديگر سؤالاتي است كه نمايندگان از جاسبي خواهند داشت.

اين نماينده مجلس تأكيد كرد: نمايندگان قصد دارند اين موضوع را بررسي كنند كه مراودات دانشگاه آزاد با جريان فتنه چه بوده است؛ البته خبرهاي نه چندان موثقي در خصوص تعاملات دانشگاه آزاد با جريان انحرافي مطرح شده كه نمايندگان مجلس در اين خصوص از جاسبي سؤال دارند.

نماينده مردم اردل و فارسان گفت: حضور جاسبي در مجلس اين پيام را به جامعه انتقال مي‌دهد كه مجلس شوراي اسلامي، كميسيون آموزش و تحقيقات و رئيس آن موضعي در خصوص برخي افراد ندارند و همان‌طور كه سراغ دانشگاه پيام‌نور و وزارت علوم مي‌روند، به سراغ دانشگاه آزاد هم مي‌روند.

حيدري در پاسخ به اين سؤال كه فكر مي‌كنيد جاسبي را چه زمان به مجلس فرا بخوانيد؟ خاطرنشان كرد: به اين موضوع نبايد زياد دامن زده شود اما سعي داريم در مهرماه جاسبي را به مجلس دعوت كنيم.


سؤال مجلس جاسبي تعامل دانشگاه آزاد جريان انحرافي

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها