600 میلیون تومان اختلاس در دانشگاه هنر اصفهان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   27 شهریور 1390-18 September 2011بازدید 2236


600 میلیون تومان اختلاس در دانشگاه هنر اصفهان


مجرمان پشيمان شده‌اند. آنها غيرحرفه‌اي بوده‌اند، اما زيركانه كار كرده‌اند. خواستيم اطلاع رساني كنيم تا حقيقت موضوع مشخص شود. موضوع چندان پيچيده نبود و افراد، آماتور و جزء كارمندان غيررسمي دانشگاه بودند و قرار بود پيش از دستگيري عوامل موضوع رسانه‌اي نشود.
ایسنا: رييس دانشگاه هنر اصفهان گفت: عوامل خروج 600 ميليون تومان پول از حساب دانشگاه دستگير شدند.

فرهنگ مظفر اظهار كرد: در نيمه دوم مردادماه به فاصله يك روز از حساب دانشگاه حدود 600 ميليون تومان پول خارج شده بود در واقع پولي از حساب خزانه به فاصله يكي دو روز وارد حساب دانشگاه شده و سپس از اين حساب خارج شده بود.

وي افزود: دانشگاه نيمه تعطيل بود و ظرف يك روز متوجه اين اتفاق شديم. دو چك را از طريق دو شعبه بانكي يكي در شهركرد و ديگري بانك ملي شعبه فرودگاه اصفهان نقد كرده و پول را از حساب دانشگاه درآورده و به حساب شخصي خودشان انتقال داده بودند. در اين حادثه رد دو نفر را پيدا كرديم كه يكي راننده دانشگاه بود و اين كار به اسم او انجام شده بود و ديگري هم يك فرد ناشناس در شهركرد بود.

مظفر بيان كرد: بلافاصله مقامات امنيتي، حراست دانشگاه، اطلاعات و دادستاني در جريان قرار گرفتند و ظرف يك روز طبق كل اسنادي كه از اين راننده داشتيم، وي ممنوع الخروج شد و اقدامات امنيتي لازم درباره همه مسائل انجام گرديد.

وي اضافه كرد: احتمال مي‌داديم فردي در امور مالي به راننده خبر داده كه ظرف اين يكي دو روز پول به حساب دانشگاه آمده است. بلافاصله اين جريان توسط نيروهاي امنيتي پيگيري شد. قرار شد مساله مسكوت بماند و آنها خواستار شدند، بدون سر و صدا موضوع پيگيري شود، چون اگر افراد مطلع مي‌شدند، موضوع پيچيده‌تر مي‌شد و خطر از دست دادن مبلغ وجود داشت و بهتر بود مساله به صورت مديريتي و امنيتي رفع شود.

رييس دانشگاه هنر اصفهان خاطرنشان كرد: اداره آگاهي اصفهان و شهركرد هم غيرمستقيم در جريان بودند و در نهايت با خانواده مظنون و ديگران صحبت شد و فرد خود را هفته پيش تسليم كرد، چون ردش را گرفته بودند و قبل از آن، يكي از دوستانش در تهران گرفتار شده بود. راننده پول را به سكه و ارز تبديل كرده بود، اما چون نيروهاي امنيتي به او نزديك شده بودند، خودش را تسليم كرد و سپس ظرف يكي دو روز در اوايل هفته گذشته، نام تمام دوستانش را گفت.

وي ادامه داد: همكاران اين فرد در داخل و بيرون دانشگاه كه اطلاعات حساب را به او داده بودند، دستگير شدند و با تلاش نيروهاي امنيتي، آگاهي و دادستاني تمام اموال دانشگاه برگشت و اختلاسي كه مي‌توانست به لحاظ اعتباري و مالي به دانشگاه آسيب برساند، ظرف كمتر از يك ماه با همكاري دوستان به ويژه دادستاني اصفهان و نيروهاي اگاهي و امنيتي برطرف شد.

مظفر گفت: مجرمان پشيمان شده‌اند. آنها غيرحرفه‌اي بوده‌اند، اما زيركانه كار كرده‌اند. خواستيم اطلاع رساني كنيم تا حقيقت موضوع مشخص شود. موضوع چندان پيچيده نبود و افراد، آماتور و جزء كارمندان غيررسمي دانشگاه بودند و قرار بود پيش از دستگيري عوامل موضوع رسانه‌اي نشود.


600 میلیون تومان اختلاس دانشگاه هنر اصفهان

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها