نامه 52 دانشگاه ايران به‌ دانشجویان‌ آمریکا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   27 مهر 1390-19 October 2011بازدید 2123


نامه 52 دانشگاه ايران به‌ دانشجویان‌ آمریکا


دانشجویان عضو52 انجمن اسلامی دانشگاه‌های ایران با صدور نامه‌ای خطاب به دانشجویان آمریکایی حمایت خود را از قیام انقلابی آنان در جنبش وال‌استریت اعلام کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، دربخشی از این نامه با اشاره به توطئه ها و خصومت های متعدد استکبار جهانی علیه ملت ایران در32 سال گذشته، خطاب به دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا آمده است: ترور دانشمندان هسته‌ای و استادان دانشگاهی ما همچون شهیدان علی‌محمدی و شهریاری توسط مجید جمالی فشی که در اعترافات خود از حمایت و طرح‌ریزی مقامات آمریکایی و صهیونیستی موساد و سیا برای این ترور خبر داده بود و اعترافات عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جندالشیطان که هزاران زن و کودک را با کمک مقامات کاخ سیاه در ایران، پاکستان و افغانستان و سایر کشورهای منطقه ترور کرده و به قتل رسانده بود نسخه‌های امروزی از افشا شدن ماهیت تروریستی و خشونت‌طلب دولت آمریکاست.

دانشجویان عضو 52 انجمن اسلامی دانشگاه‌های کشورمان در بخش دیگری از این نامه خود افزوده اند: در حالی‌که امروز شاهدیم موج بیداری، مقاومت و حس آزادی‌خواهی علاوه بر کشورهای اسلامی، قلب اروپا و ملل دیگر کشورها را هم درنوردیده است ، نظام سرمایه‌داری و کاپیتالیسم به رهبری دولت آمریکا مدت‌ها با دروغ و تزویر بر مردم کشورها و خصوصاً مردم آمریکا زورمدارانه حاکمیت خود را القا کرده است و جمعیتی حداقلی، سکان حکومت در این کشور را در دست گرفته‌اند.

دانشجویان کشورمان در ادامه این نامه با اشاره به سناریوی دروغین اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران آورده اند : دولت آمریکا ادعا می‌کند که ایران طرحی را برای ترور سفیر عربستان در آمریکا طراحی کرده است جمهوری اسلامی که در اوج اقتدار قرار دارد و مواضع خود را به صراحت در تریبون‌های بین‌المللی بیان می‌کند نیازی به ترور و عملیات‌های مخفیانه ندارد.

در این نامه همچنین آمده است : شیوه نظام اسلامی ایران که همواره مدافع آزادی بیان و حق حیات برای تمامی ملت‌های جهان است هیچگاه اجازه نمی‌دهد حرکتی تروریستی در خاک آمریکا یا هر کشور دیگری طراحی شود.

دانشجویان کشورمان ، هدف آمریکا را از طرح این سناریوی دروغین، استفاده از تبلیغات رسانه‌ای برای انحراف افکار عمومی جهان از جنبش آزادی‌خواهانه وال استریت و برخورد خشن با دانشجویان عدالت‌طلب آمریکایی دانسته اند.

در بخش دیگری از این نامه انحراف اذهان جهانیان برای تکرار وقایع سال 92 آمریکا از دیگر اهداف سران این کشور از سناریوی اخیر دانسته و افزوده شده است : در وقایع آن سال که ملت امریکا برای برپایی عدالت به پا خواسته بودند ، زورمداران کاخ سیاه با به خیابان آوردن تانک و کماندوهای ویژه مردم را به خاک و خون کشیدند ، ده ها نفر را کشتند ، حدود 2000 نفر را مجروح کردند و با کمک هژمونی رسانه‌ای و بایکوت خبری مانع از روشن شدن ابعاد این اعمال غیر انسانی شدند.

دانشجویان کشورمان در بخش دیگری از نامه خود ، ایجاد اختلاف میان کشورهای منطقه به‌ویژه کشورهای اسلامی و تقویت محور عربی – عبری برای حفظ حیات سیاسی رژیم کودک‌کش صهیونیستی ، پیگیری دو راهبرد ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی برای توجیه اقدامات وحشیانه در کشتار و جنگ‌افروزی به بهانه مبارزه با تروریسم و حقوق‌بشر و خدشه به موقعیت الهام‌بخش ایران در میان ملت‌های منطقه و جهان را از دیگر اهداف این سناریوی آمریکایی دانسته و تاکید کرده اند این سناریو قطعاً با هوشیاری و بصیرت ملت‌ها ناکام می‌ماند.

دانشجویان کشورمان دربخش دیگری از نامه خود خطاب به دانشجویان آمریکا اعلام کرده اند : انتظار داریم با چنگ زدن به ریسمان محکم الهی و آموزه‌های انسانی پیامبران الهی، استقلال و عزت از دست رفته خود را از چنگال صهیونیزم بین‌الملل بازستانید و همانند جوانان ایرانی هویت واقعی خود را بازیابید و در راه رسیدن به حقوق انسانی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خود از هیچ تلاشی فرو گذار نکنید.

در ادامه این نامه آمده است : ما دانشجویان ایرانی با تکیه بر هویت و شرف اسلامی و ایرانی‌مان ، فتنه‌های دولت امریکا را که به اذعان دولتمردان کاخ سیاه حاصل 10 سال طرح و برنامه بود خنثی کردیم شما نیز با حضور در عرصه مقاومت نگذارید بازی‌های رسانه‌های منتسب به صهیونیسم بین‌الملل شما را از حرکت عدالت‌طلبانه‌تان مأیوس کند چرا که این فریاد عدالت و حرکت غیرت‌مندانه شما امروز ستون‌های کاخ سیاه را به لرزه درآورده است.

در پایان این نامه آمده است: جنبش دانشجویی ایران آزادی، استقلال و عدالت در سایه معنویت را برای شما آرزو می‌کند و بدانید خداوند با صابرین است.


نامه 52 دانشگاه ايران دانشجویان‌ آمریکا

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها