بازار سیاه فروش دفترچه ثبت‌نام کارشناسی ارشد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   29 آبان 1390-20 November 2011بازدید 2278

بازار سیاه فروش دفترچه ثبت‌نام کارشناسی ارشدبروز نقص فنی در سیستم خرید اینترنتی و ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد 91 منجر به شکل‌گیری بازار سیاه در ازراف مراکز پستی و فروش دفترچه‌های کنکور شد.
ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد سال 91 از 17 آبان‌ماه به صورت اینترنتی آغاز شد و داوطلبان می‌توانستند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور با خرید کارت اعتباری و مطالعه دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند.

پیش از این زمان نهایی ثبت‌نام تا روز ۲۵ آبان‌ماه اعلام شده بود که همچون روال سال‌های گذشته در آخرین روز مهلت تعیین شده این مهلت تا روز گذشته یعنی ۲۸ آبان‌ماه تمدید شد.

در حالی این مهلت از سوی سازمان سنجش برای بار دوم تمدید شد که علت این امر بروز خطا و اشکال در سیستم فروش الکترونیکی دفترچه ثبت‌نام و ناکامی تعدادی از داوطلبان از ثبت‌نام در این آزمون اعلام شد.

برخی منابع خبری همچنین کندی سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای طی شدن مراحل ثبت‌نام را هم از دیگر مشکلات موجود اعلام کرده‌اند.

در روزهای گذشته بنا بر اعلام برخی مقامات سازمان سنجش که از عدم تمدید مجدد خبر داده بودند و با توجه به مشکلات پیش آمده در ثبت‌نام اینترنتی از یک سو و کمبود یا حتی نبود دفترچه ثبت‌نام برای تحصیلات کارشناسی ارشد موجی از ناراحتی در میان برخی متقاضیان ثبت‌نام به وجود آمد.

در این میان طبق معمول عده‌ای سودجو با خرید تعداد زیادی از دفترچه‌های کنکور در روزهای گذشته بازار سیاهی از فروش این دفترچه در کنار مراکز پستی شهر تهران به وجود آوردند.
در این بازارهای سیاه و به نوعی کلاهبرداری و سودجویی آشکار، دفترچه‌های ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد با قیمت‌هایی از 20 تا 50هزار تومان به متقاضیان فروخته می‌شد این در حالی بود که مبلغ خرید این دفترچه 14‌هزار ‌و 300‌تومان برای ثبت‌نام سراسری و 4 هزار ‌و 500 ‌تومان برای ثبت‌نام پیام‌نور اعلام شده بود.

بازپرداخت هزینه متقاضیانی که از طریق اینترنتی اقدام به خرید دفترچه کرده بودند و در مسیر خرید به دلیل بروز نقص فنی عملیات ناکام رها شده بود نیز یکی دیگر از معضلاتی است که امروز برخی بانک‌ها و بالتبع متقاضیان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

سرانجام در آخرین ساعات روز گذشته خدایی، قائم مقام سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، از تمدید مجدد مهلت ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد سال 91 تا روز سه‌شنبه اول اذرماه خبر داد و داوطلبان از امروز ۲۹ آبان‌ماه تا اول آذر می‌توانند نسبت به اصلاح و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.
کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از روز 23 تا 26 بهمن به صورت اینترنتی توزیع شده و آزمون کارشناسی ارشد سال 91 در روزهای 26 تا 28 بهمن‌ماه 90 برگزار می‌شود.

بازار سیاه،فروش دفترچه،ثبت‌نام،کارشناسی ارشد

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها