از حکم رياست دانشگاه آزاد چه خبر؟ دانشجو:من پروفسورم نه عروسک

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   10 بهمن 1390-30 January 2012بازدید 2958از حکم رياست دانشگاه آزاد چه خبر؟ دانشجو:من پروفسورم نه عروسکماجراي رياست دانشگاه آزاد همچنان ادامه دارد.

به گزارش آريا، اگر چه در پايان جلسه گذشته هيات امناي اين دانشگاه عنوان شد که فرهاد دانشجو به عنوان جايگزين جاسبي بر صندلي رياست تکيه خواهد زد اما با امضا نشدن حکم رييس جديد توسط هاشمي رفسنجاني تکليف اين دانشگاه و البته رييس جديدش همچنان در ابهام است.

هفته گذشته روزنامه جمهوري اسلامي که رسانه نزديک به هاشمي رفسنجاني محسوب مي شود در خبري اين مساله را مطرح کرد که احتمال عدم امضاي حکم رييس جديد از سوي هاشمي رفسنجاني به عنوان رييس هيات امنا وجود دارد.
پس از آن بود که رسانه هاي منتقد جاسبي و هاشمي رفسنجاني از تصميم اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي جهت تعيين اولتيماتوم زماني براي امضاي حکم خبر دادند.
در جديدترين تحول اما روزنامه "روزگار" مصاحبه اي را ترتيب داده با فرهاد دانشجو و از آخرين وضعيت اين ماجرا پرسيده است.
او در اين مصاحبه گفته است :اگر من مسوول امضاي حکمي بودم در ماه صفر اين کار را نمي کردم. صبر مي کردم اين ماه تمام بشود و فکر مي کنم ماه ربيع الاول که آغازش را تبريک مي گويم بهتر باشد براي صدور حکم. حالا بعضي ها که مثل ما به جنبه هاي ديگري از قضيه هم نگاه ميکنيم خدا خدا مي کنيم که اين اتفاق نيفتد. به هر دليلي بوده خوب بوده و فکر هم مي کنم تا سه شنبه اين هفته يا هفته ديگر بخورد.
دانشجو در بخش ديگري از اين مصاحبه مي گويد:"من به عنوان يک پروفسور عروسک هيچ کس نيستم. نه هاشمي، نه احمدي نژاد، نه وزير علوم، نه وزير بهداشت، نه هيچ کس، و آن طور که من ديدم در جلسه بقيه اعضا هم اينطور نيستند، حتي اعضاي هيات دولت هم عروسک دولت نيستند، يعني وزير هر چيز که نظر دولت باشد در هيات امنا بگويد اين جور نيست. هم رئيس دولت از وزيرش چنين چيزي نميخواهد، هم وزير، وزيري نيست که در جلسه به چيزي که اعتقاد ندارد راي بدهد"

اما ماجراي جلسه راي گيري حاشيه هاي فراواني داشت . با پايان آن جلسه هر کس روايتي خاص از اتفاقات آن چند ساعت داشت . روايت فرهاد دانشجو هم در اين زمينه جالب است . او مي گويد:"سيدحسن دو سه بار به من گفت که من به شما راي ميدهم! و فکر مي کنم راي ندادن ايشان جنبه احترام داشت! يعني فکر نمي‌کنم راي سيدحسن،‌راي فرد ديگري باشد يا مي‌خواسته به کس ديگري راي بدهد و به خاطر احترام به حضرت آيت الله هاشمي، چون ايشان انقلتي در خصوص نحوه راي‌گيري داشتند، سيد حسن هم نظرشان اين بود انقلت حل شود بعد. اما بر اساس چيزي که در جلسه به من گفتند، تصورم اين است که ايشان موافق هستند و اگر راي ميدادند، به من راي ميدادند. درباره نحوه هم به نظر من نحوه خوبي بود. هيات امنايي که افرادش همه داراي حق راي هستند. فضاي اطاعت محض و غيرواقعي نبود و فضايي بود که قانون اين افراد را براي ايجاد آن فضا گذاشته و هر کس نظر خودش را ميدهد و فکر ميکنم آن جلسه خيلي خوب نشان داد که هر کس داراي حق راي است. در سيستمهاي آکادميک مديريت تک نفره نيست، مديريت جمعي است"

به هر روي، حکم رياست دانشگاه آزاد هنوز امضا نشده و هاشمي رفسنجاني هم همچنان سکوت پيشه کرده است . حالا بايد منتظر تصميم هاشمي رفسنجاني باقي ماند . آيا هاشمي حکم را قبل از تعيين ضرب الاجل شوراي عالي انقلاب فرهنگي امضا مي کند؟ اگر هاشمي با حکم رياست داشنجو موافقت نکند دولت اين بار چه موضعي خواهد داشت ؟ اگر هاشمي حکم رياست را امضا کند آيا دانشجو مي تواند با بدنه و مديران دانشگاه آزاد فعلي به نتيجه برسد؟ پاسخ همه اين سوالات محتاج گذر زمان است.


رياست دانشگاه آزاد دانشجو پروفسور

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها