هدیه نوروزی دانشجویان ایرانی برای آمانو

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   01 فروردین 1391-20 March 2012بازدید 2104
هدیه نوروزی دانشجویان ایرانی برای آمانو

انجمن اسلامی دانشجویان لندن (کانون توحید) در آستانه فرارسیدن سال نو، طی مراسمی که در پایتخت انگلیس برگزار شد، یاد و خاطره شهدای هسته ای جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران (econews.ir)، در این مراسم که شب گذشته و با حضور دهها نفر از دانشجویان ایرانی و دیگر هموطنان مقیم انگلیس برگزار شد، چند پیراهن منقش به تصاویر شهدای هسته ای جمهوری اسلامی ایران که توسط دانشجویان طراحی شده بود، توسط ایرانیان مقیم امضاء شد.
هموطنان ایرانی علاوه بر امضای این پیراهن ها، پیام های یادبودی را خطاب به خانواده های این عزیزان نوشتند و ضمن محکوم کردن ترور دانشمندان ایرانی از سازمان های بین المللی خواستند این جنایات را قاطعانه محکوم کنند.
یکی از مسئولان انجمن اسلامی دانشجویان لندن به خبرنگار ایرنا گفت: پیراهن های امضاء شده توسط دانشجویان و ایرانیان مقیم انگلیس برای ابراز همبستگی با خانواده های محترم شهدای هسته ای و همچنین تاکید بر ادامه راه آنها برای سازمان انرژی اتمی ایران و خانواده این عزیزان ارسال خواهد شد.
وی افزود: یکی از این پیراهن ها نیز به همراه نامه انجمن اسلامی دانشجویان برای آقای یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ارسال می شود.
متن نامه انجمن اسلامی دانشجویان لندن برای مدیرکل آژانس به این شرح است:

جناب آقای آمانو
مدیرکل محترم آژانس بین المللی انرژی اتمی

با سلام و احترام ، انجمن اسلامی دانشجویان لندن(کانون توحید) که قدیمی ترین انجمن اسلامی دانشجویان در اروپا می باشد مایل است به استحضار جنابعالی برساند که ما در آستانه شروع سال نوی ایرانی که همراه با شروع فصل بهار است، قرار داریم. انتخاب روز اول بهار به عنوان آغاز سال جدید، نشان از طبع لطیف و صلح طلب ایرانیان دارد.
به همین منظور انجمن اسلامی دانشجویان لندن فرارسیدن سال جدید خورشیدی را به شما و همکارانتان تبریک عرض نموده و یادآور می شود که در آغاز این سال جدید خانواده محترم دانشمندان هسته ای شهید کشورمان امسال بدون حضور عزیزان شان سال نو را آغاز می کنند.
ابراز تاسف می کنیم از اینکه سازمان ملل متحد به عنوان معتبرترین نهاد بین المللی و کشورهای غربی هیچکدام اقدام عملی جدی و موثری را در محکوم کردن این گونه اعمال ضدانسانی که نمونه ای از تروریسم دولتی است، از خود نشان نداده اند.
بدیهی است که عدم برخورد قاطع در این رابطه، می تواند زمینه های بروز و تکرار آن را در آینده بیشتر کند و محیط علم و تحقیق را برای پویندگان آن ناامن نماید.
در اینجا فرصت را مغتنم شمرده و از طریق جنابعالی این پیام را به گوش جهانیان می رسانیم که ملت شریف ایران، مردمانی صلح طلب و ظلم ستیز هستند و تمام تحریم های اعمال شده علیه مردم ایران را ظالمانه دانسته و هیچ مبنای اصولی برای آن پیدا نمی کنیم.
در پایان پیراهن منقش به تصویر دانشمندان هسته ای ایران با امضای گروهی از هموطنان و دانشجویان مقیم لندن به عنوان هدیه نوروزی خدمتتان ارسال می شود، در حالی که یاد و خاطره آنان و راهشان تا ابد در دل ما زنده خواهد ماند.

با احترام - انجمن اسلامی دانشجویان لندن


هدیه نوروزی دانشجویان ایرانی آمانو

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها